Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zrichlit notbuk

Dobry den potreboval bych poradit koupil jsem notbuk asus X550L, ma rozdelene dva disky a dohromady ma 932 pamet,4giga ddr3,grafiku ma intel HD,procesoc i3-4030ou
Je pomali ma jenom prohlizes chrome a nainstalovany win 8,ve spravci uloh mi ukazuje 100% pritom je prazdny a 68%pamet tak se ptam jestli by pomohlo koupit vetsi ramku?

Řešení:

Podle popisu toho notesu tam SSD je a na data je tam klasický HDD. Bůhví, co je tam ve skutečnosti, jsou určitě i jiné verze. Každopádně přidáním RAM svižnost systému určitě zvedne.

aby nad tím textem člověk či brtník nezvracel a nebylo mu líto tvých dětí, očekával by trochu kulturní projev.

intel měl v minulosti monopol na notebukové procesory, takže ojebával zákazníky tím, že jim za vyšší ceny prodával pouze 2jádrové procesory. od win7 a žravějších webových prohlížečů je to považováno za omezení.
výměna cpu je možná málokdy, teoreticky vhodný procesor ani z ebay nebude zadarmo.
konkrétní střeva vypíše nějaký free diagnostický program, třeba: speccy

když sečteš nízkou kupní cenu a k tomu nutnou/možnou výměnu ram, ssd, cpu, zřejmě i staré baterky, nebude už ta částka tak srandovně nízká, přesto to zůstane spíš nevýhodnou koupí = krámem s nízkým rozlišením displeje, se starým málo výkonným procesorem a kancelářskou grafikou.
to je nevýhoda bezhlavého nákupu až příliš zastaralého pc/ntb.

tak procesor je prý v bga pouzdru, to by znamenalo napevno připájený.

Až děti zjistí, že na tom nejde spustit žádná hra kromě Pacmana a i na Youtube jde všechno bídně, tak ti to vrátí a začnou hned psát dopis Ježíškovi se žádostí o lepší stroj.