Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nootebook Digitalny žiak

Dobrý večer priatelia ...

Dostalo sa mi cťou byť otčimom teenagerky, ktora nastupuje na strednú školu ekonomickú a dostala vládny príspevok 350€ na nakup NTB.
Pomozete s vyberom?

Kriteria su asi:
Strojopis, takze lepsia klavesnica, musi byt numericky blok, ziadne podsvietenia. Mienim slecnu odniesť do ele obchodu, nech si vyskusa rozne klavesnice...
i5 - R5, 8 GB ram, rozsiritelne, hry sa na tom hrat nebudu.
Bytelna konstrukcia, bude sa to prevážať (nie prenášať)

Samozrejme slečne nieco prispejeme, ale sme obmedzený vyberom obchodov.

Ďakujem vopred za návrhy

14" do školy? Ani náhodou! Bude tým len trpieť. Min. 15,6"! Dnes sú NB v požadovaných parametroch bežné na trhu. Keďže to potrebuje do školy, nie na hry - bude jej na to stačiť int. grafika. Takže jej tam bude stačiť 512GB SSD. A s takýmito parametrami jesto dostatok výberu od Lenovo, HP, Asus, Dell - horšie je to s pevnosťou - na to sa potom prikúpi dobá taška na NB (do nej sa dá zbaliť sieťový adaptér, myš).
Porovnávať:
https://notebooky.heureka.sk/f:2107:66996/
https://notebooky.heureka.sk/f:2107:13714841/

jak pise kolega: dnes se delaji skoro vyhradne tenke notebooky s klavesnici s pidi zdvihem, nic moc pro vyuku. ja ji skoro nikdy nepouzivam, vzdy pripojuju externi.
ntb klavesnici primout jako nutne zlo: na prenaseni jedine batoh, ale ani do nej se klasicka klavesnice nevejde.
z lowcost notebuku me napada jedine rada hp 255, coz je fak dno. nevim co stoji probooky hp 455, mrkni na heureku.

nej se klasicka klavesnice nevejde.

Holt ji bude mít ve škole ve skříňce v pytlíku s bačkorama.:-)
Druhou stejnou pak na cvičení doma.
Hlavně aby vydržel konektor.
A stejně mi přijde ujetý čumět do noťasu v poloze skrčená ramena a ohnutá záda.
Každý doktor přes držení těla hlásá monitor ve výši očí.
Od mlada se takhle kurví páteř.

naštěstí tu výuku klofání asi nebudou mít 6 hodin denně.
v práci je standard 24" monitor.
když nemá vysouvací nohu, dostane ho do výše očí tak, že ho podloží příručkami ze 70.let: "jak psát celý život zdravě ma psacím stroji"
koho nebaví dělat kancelářskou krysu, má na pracovišti občas nějaké monitory, taky v nějaké rozumné výši.
a když bude dělat šéfa, koupí mu polohovací stůl.

Dobrý večer všetkým...

so slečnou sme teda prebehli par notebookov a zistili, že na strojopis separatne klavesnice budu asi naj volba (v skole si možu pripojiť klavesnicu)
aj ked som sa snazil zamerať na co najmensie zariadenie, stale mi z toho vychadza toto:
https://datacomp.sk/acer-aspire-3-a315-24p-r4hj-nx-kdeec-008-strieborny_d457606.html#sticomment

pripominam že som viazaný kuponom Digitakny ziak, doplatok do +-25o€

ak by mal niekto lepší nápad, sem s nim prosím
ďakujem za každý nápad

Takže jestli chápu správně, kupón 350€ + váš doplatek 250€ = 600€ = cca 15000 Kč?

Musí to být nové nebo stačí repas?

Acer ti tady asi nikdo doporučovat nebude.
Nejlepší klávesnice mají Lenova, i když se stejně asi bude připojovat externí...
Jinak bych měl tip na HP, ale ten je za 22 tisíc Kč, takže nic.

snad vám to dítě nic špatného neudělalo, abyste se jí mstil krámem od aceru. na to nepotřebujete žádnou poradnu, abyste jen podle ceny vybral největší šmejd co existuje.
papírově sice rozumný typ v pořádku, ale řada acer aspire vždycky byla zpracováním a skrytými ojebávkami totální hnůj.

ten eshop taky programovalo prase, když nechcete daný odpad, rád byste změnil kategorii v záhlaví:
"Datacomp.sk - Notebooky - Acer - Aspire"
chcete jinou řadu, ukážete na acer nebo raději na notebooky - a to není odkaz?!? proč s tak debilním eshopem vůbec ztrácet čas?

osobně mám k hp averzi, ostatně jejich lowendy nejsou lepší než ten acer. ale mají dobře zapamatovatelné řady: hp 255 nenabízí něco, co by splnilo vaše představy, i s případnou korupční dotací? heureka.sk vám už něco najde.
na office taky nepotřebujete nutně 16gb ram, 8gb bude stačit když budete sám vybírat. ale je dobré najít ve specifikacích, že to není 8gb napevno připájených, ale že je tam i volný slot pro další ram.

čemu z toho výše nerozumíte?
řada acer aspire je shit, tak si ho snad nemusíte domů tahat dobrovolně.
v lowendech je to sice jeden krám jako druhý, ale tip tam máte, i kde ho najít.

Digi Ziak je předpokládám tradiční korupční předvolební akce, v pořádku, jsme na balkáně.
buď to má nějaká pravidla, nebo se toho smí účastnit jediný prodejce a jediný dodavatel.
v prvním případě vám heuréka nabídne stádo možností, snad nemáte zakázáno se u nich na konkrétní model zeptat.
nebo to mám za vás dělat já?

Jestli je pro slečnu, tak samozřejmě růžový :-D
Ale nejdřív bych se zkusil zeptat v té škole. Jednak mohou mít zkušenosti, možná by mohli mít dohodu s nějakým qelbem že jim dává nějaké slevy.

...hry sa na tom hrat nebudu...

Aby ses nedivil.

BTW: Podsvícenou klávesnici bych předem nezavrhoval. Já mám u NB podsvícenou klávesnici, dá se vypnout většinou ji vypnuto mám. Ale občas se to hodí.
:beer:

Osobne by som šiel do nejakého Dell alebo HP, prípadne Lenovo. Iné značky nemá zmysel pozerať.

Samozrejme požiadavky sú zrejme u nej iné, ale ja osobne by som určite chcel podsvietenie (a ono je to nastavitelné, takže nevidím s tým problém), taktiež 15.6" určite. 14" a menej sú zvyčajne bez numerického bloku, a externá klávesnica zas "nepomôže na ceste, trebárs vo vlaku". Nenapísali ste koľko ste ochotný investovať, a aký je ten "obmedzený výber obchodov". Dnes by som už šiel do 16GB RAM, ktoré sú k dispozícii aj v 400€ laptopoch. Takže neviem prečo sa obmedzovať hneď zo začiatku a riešiť rozšírenie pozdejšie.

Len tak námatkovo: HP 15s-fq5914nc Natural Silver

Vyber bol z low-end, obmedzene statnou akciou (zmysluplnosť nehodnotim).
Jedno stre HP tejto serie mam v rodine, a az na baterku stale ide a drzi pohromade bez vrzgotu...
Nahradi jej staru Tecru, ktora sice drzi pohromade bez priblemov, ake i3xxx iz nestiha, takze za maly doplatatok dost muziky...