Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová tiskárna

Dobrý den,

mám tiskárnu HP 1050 J410 více než 10 let.
Nyní bohužel přestala tisknout, protože je ucpaná tisková hlava a jak jsem zjistil, oprava se již nevyplatí a také se tato tiskárna již neprodává.
Chci se zeptat, zda existuje odpovídající náhrada za tuto tiskárnu, nebo mohu koupit jakoukoliv tiskárnu HP?
Tiskárna je napojena na notebook HP Presario CQ 58, windows 7.

Děkuji za odpověď.

Jean

Můžeš koupit v podstatě jakoukoliv tiskárnu, na značce nezáleží. Doporučuju nějakou s tankovým systémem. HP tiskárny jsou hodně kvalitní, takže bych šel asi do ní. Navíc s tiskárnou s tankovým systémem máš zlomkové náklady na tisk oproti klasickým inkoustovkám na cartridge. Jen dokoupíš v případě potřeby inkoust a stávající doplníš.
https://www.alza.cz/hp-smart-tank-wireless-580-all-in-one-d7631307.htm

dodnes jsem nepochopil modu wifi tiskaren, ktere se nikam neprenasi, a s jejich rozchozenim uzivatele vedou nerovny boj.
stejne tak tiskarny pouze na usb nemaji v rodine co delat - vyhodou je jedine jednoduche scanovani, funguje vzdy.
domu zasadne kupuju sitove tiskarny na lan sit (ostatni pripojeni maji obvykle taky).

Souhlas a dodám, že když máš doma jeden PC, tak ti stačí i to USB. ;-)

Netýká se mě, nemám tiskárnu žádnou, většinu věcí dělám elektronicky a sem tam vypomůžu v práci a vytisknu si něco tam. "Vypomáhám" myslim vážně, máme tam produkční tiskárnu a pro její optimální dlouhodobý chod má tisknout 200-500 listů denně, což nedáváme, takže to beru jako výpomoc. :-)

na spárovani s mobilem by tiskárna musela mít s nějakým připojením současně funkční wifi a musela by dosáhnout až na ten pověstný dvůr.
čili nejlépe být za oknem s výhledem na dvůr, to její použitelnost v baráku dost snižuje.
pokud umí aplikace v mobilu, ze které potřebuju tisknout, nastavit síťové jméno tiskárny zapojené do routeru, šance na pokrytí a tím na úspěch je vyšší.
když si k tomu vezmu zdejěí občasné dotazy na rozchození wifi tiskáren z pouhého pc, nepovažuju to za nejlepší cestu.
a jen kvůli tisku z dvorku nutit tiskárnu do wifi režimu, z toho nejsem odvázaný.
taky ty nejlevnější wifi tiskárny jsou ošizené "win" typy, bez standardu pcl. jak si s kompatibilitou poradí mobil (bez možnosti doinstalace ovladače) je v takovém případě ve hvězdách.

Chceš napísať, že HP 1050 J410 má tlačovú hlavu osobitne? Pokiaľ všade pátram - do nej idú cartridge 61 (black/tricolour) a tie majú v sebe tlačovú hlavu! Takže sa v samotnej tlačiarni žiadna hlava nemohla upchať. Všetky cartridge pre rad HP 1050 to majú takto, akurát číslovanie je pre poddruhy iné.

Ovládače sú stále dostupné na stránke HP.