Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nemoznost editovat subor vo Worde

Na jednom pc v sieti uzivatelka vie otvarat subory vo Worde,ktore ma na ploche, ale nevie ich editovat, proste od vcera su iba na citanie, vidi obsah, nevie prepisovat. Ked otvorim novy prazdny subor, do toho zapisovat vie. Ostatne aplikacie, napr. EXCEL funguju bez problemov aj na editaciu. Ked sa na to PC prihlasim ako admin, bez problemov viem tie wordovske subory editovat. Je mozne ze zadala nejaku klavesovu skratku alebo prepla nejake nastavenie vo Worde? :)))
Problem je iba s aplikaciou WORD

ten word je vytvářel s podivnými právy.

ale začal bych u kontroly adresáře "desktop": jaké skupiny mají jaká práva a čeho z toho je uživatelka členem. zajímavá bude nejspíš group "users", do toho se míchá user "uživatelka" a nedejbože ještě další firemní group.
skupina users nemá mít právo "číst ani procházet", ale konkrétní uživatelka by měla mít právo "modify"
nastavuje se v security: https://www.samuraj-cz.com/gallery/000450.gif