Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FTP otvírání souborů

Ahoj, řeším drobný problém a nevím jestli je to na straně FTP běžícím na raspberry nebo na pc. Když otvírám soubory z ftp na tp linkovém routeru normálně je dokážu otevřít v programu podle typu daného souboru. Z ftp na rpi ale nedokážu otevřít nic. Všechno se mi otevírá formou odkazu v Edge. Načte se ale jenom úvodní strana. Při zkopírování souborů do pc není problém. Pokud FTP otevřu přes např Filezzilu dokážu tam program pro otevření souboru přiřadit a normálně otevřít. Díky za tipy jestli vás něco napadne. M.

Je nutné používat Průzkumníka? Viz. např.:

https://help.wedos.cz/navody/poradna/editace-souboru-pres-ftp-klienty/

Editace při připojení na FTP v průzkumníku Windows není možná, ale soubory můžete zkopírovat na místní disk a editovat tam. Po provedení změn pak soubor musíte nahrát ručně zpět.

Doporučuju např. Total Commander.

Editace souborů v souborovém manageru Total Commander je možná, stačí se připojit a soubor spustíme tak, jak jsme zvyklý.

A s čím to souvisí? Otevřu dva průzkumníky vedle sebe. V obou stejnou složku která je umístěna na dvou ftp. Obě zobrazují náhledy is s přiřazeným programem pro otevírání - medial player, obrázky.. Otevřu jeden, spustí se v media playeru, otevřu stejnou hudbu z druhého ftp a otevře se v edge, i když náhled vidím taky v media playeru.