Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová tiskárna netiskne pod Windows

Ahoj, můžete mi prosím poradit? Mám tiskárnu Canon PIXMA TS3522, kterou potřebuji zprovoznit ve Windows XP. Zjistila jsem, že výrobce XP nepodporuje. Potřebuji tisknout hlavně texty. Grafika není nutná. Je šance na nějaké alternativní řešení? Jaký ovladač vyzkoušet? Bude stačit ovladač, nebo bude ještě potřebný nějaký další obslužný program od výrobce Canon? Děkuji. Katka

Co takto vyliezt z pocitacoveho praveku?
Na akukolvek podporu WinXP v dnesnej dobe zabudni. Ten system definitivne umrel v 2014, realne ovela skorej.
Najstarsi podporovany system je Windows 7, ktory je tiez uz nepodporovany od 2020 a potom Windows 8.1, ktory je nepodporovany od januara 2023.

Ešte si zabudol na Windows Vista, ktorý umrel v 2017 (vznik 2007).

Neviem čo rieši so systémom, ktorý je viac než 22 rokov starý (vznikol v 2001) a je po smrti už 9 rokov.

Ak má tak starú mašinu a stále ju chce používať, dal by som tam Linux. Ale skôr by som odporúčal nový stroj, keďže dnešné totálne low-end stroje či bazarové kúsky sú mnoho mnoho násobne výkonnejšie než najmodernejší stroj z čias Windows XP.

ovladače současného hardware už nepodporují xp. stejně tak nové bezpečnější verze prohlížečů. překopírovat data a celý starý pc vyhodit.

já si třeba dnes koupil něco takového, má to 18x18cm, stojí 3.500,-
https://www.recomp.cz/pocitace/dell-optiplex-7050-micro-3/
https://pc.bazos.cz/inzerat/175674220/pc-dell-optiplex-7050-micro-pc-i58gbssd-256gb.php

poloviční spotřeba -> není slyšet větrák:
https://www.it-bazar.cz/repasovane-pocitace/pocitace/pocitac-dell-optiplex-7050-micro.htm

Je tam Win 10 Pro. Ale v těh repasech je Pro verze asi vždycky. A líbilo se mi, že tam bylo od té firmy nainstalováno i vše ostatní potřebné. Prohlížeče, IrfanView, AdobeReader, 7-zip, Skype, Pošta a i něco dalšího, už si to nepamatuji. PC mám na chatě, ale na zimu ho vezmu domů.
Přišel mi 30.8. mail na velkou akční slevu, tak jsem ho hned koupil.

! Blesková sleva 1962 Kč!
Stolní mikro PC Dell 7050
- Intel Core i5 6300T - 2,5GHz
- 16GB RAM
- 256GB rychlý disk SSD
- USB-C, HDMI
Jen za 2999 Kč včetně DPH
Stačí vložit tento produkt do košíku a zadat kód slevového kuponu

Jestli jsi měl štěstí na korektní repas tak je to hodně korektní cena a myslim že se hodi i na jiná místa mimo chatu, přece jen hrubý výkon toho Quad-Core od Skylake je docela slušný, v postatě i7@6700T jen s 4xTH ale IGP ma ta I5 identickou jako i7 a to ji simpa ;)

No je to možná alternatíva. Veľa krát som bol nútený použiť rôzne alternatívne ovládače a pomohli. Koniec koncov je to na nej. Ja by som to vyskúšal, ak by som nemal inú možnosť a nechcel kupovať napríklad novú tlačiareň a pod.- záleží od okolností. A to že používa XP je bezpečné, alebo nie? To si musí zvážiť každý sám.

To je ako keby ťa bolela hlava a povedal si "nemám tu tabletky, nemám inú možnosť, tak by som vyskúšal sa odpáliť brokovnicou, to bolesť zaručene ukončí".

Ako ak by som potreboval zfunkčniť tlačiareň, tak by som si nestiahol malware a vírusy do počítača. A ak by si to ty skúsil tak si asi retard. Však si odskúšaj čo sa stane keď hráš ruskú ruletu.