Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je vadný bios??

.Zdar lidi,mám problém s amilo 2636.V biosu je vidět HDD i DVD mechanika ovšem v možnostech bootování je jen lan a po připojení flešky i tato..Jinak nicVýsledek je,že se při spouštění objeví hláška o neexistenci systému.
Netuší někdo v čem je zrada,dík za reakce

Vista ultimate sp1 uz na disku pravdepodobne nie je.
Teraz pises ze ti disk BIOS identifikuje a pritom vyssie pises ze ho nemozes dat do poradia bootovania - takze je to blbost a hdd je aj v poradi bootovania, nesahaj na to a daj to niekomu kto je schopny nastavit BIOS nech ti tam nainstaluje Windows.

Ak BIOS hdd zdetekoval tak z neho lze nabootovat. Problem je len ze si lama tak to odnes niekde kde su schopni nabootovat z HDD, alebo sem aspon popis co presne mas v BIOSe nech sa na to da aj nieco poradit.

P.S: v prvom rade daj do BIOSu load defaults a save&exit
P.S.2. a hlaska neni "system no found", tak sa aspon nauc presne opisat hlasku, ked to po tebe vsetci ziadaju. Bootovat vediet nemusis, ale citat a pisat by si uz mohol vediet.

Inac skus stiahnut prislusny BIOS pre ten notebook (www.fujitsu-siemens.com) nabootovat z flash DOS a naflashovat BIOS
Najprv ale skus load defaults, a najst polozku Clear PnP Data alebo Clear ESCD Data, ak tam mas, nastav na Yes, a save and exit. Potom vlez do BIOSu a pozri si menu Boot Order. A ak chces radu napis presne ake polozky mas v menu boot order. Presne a kompletne vcetne znaciek + ak tam nejake su apod.

Napisal si sem 5x presne ake tam mas polozky? Tak sorry ale asi musim navstivit ocneho, nevidim to ut ani raz. Bud chces radu a das sem potrebne informacie alebo nechces radu a pises sem zbytocne.

P.S. a ak si tam flashoval BIOS tak si tam mohol nacpat nespravny, tak si to poriadne over ze tam cpes spravny BIOS (ale osobne si myslim ze len nie si schopny zmacknut enter nad polozkou o harddiskoch v boot order menu)

Takze BIOS si ani nepreflashoval ani si nezmazal PnP data. Ale vsechno si skusil, no jasne, cervena karkulka.
Alebo ak to zavisi od HW manipulacie tak tam mas asi studenak na zakl.doske alebo IDE konektore. Keby som to mal ja a v zaruke tak by som to reklamoval. Po zaruke bastlit alebo nejakych 5 tisic na novu dosku.