Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako spraviť downgrade biosu ?

nazdar,

Včera som skúšal na svojom pc aktualizovať si bios lebo som mal staršiu verziu.
Inštalácia prebehla normálne v poriadku, len že dnes ked som skúsil pustit pc, tak mi vždy z vypnutia nenaskočí
logo zakl.dosky aby som sa mohol hned dostať do biosu ale musím sa normálne prihlásiť na plochu a dať reštart aby mi tu ponuku napísalo.
Skúšal som už dať aj reset cmos, aj som skúšal flešnuť bios ale nefunguje to.

Dosku mám túto : asus rog strix b650e-e gaming wifi

v tom máš pravdu, len mi to nevysvetluje otazku ako je možne že mi pred aktualizáciou biosu POST ukazovalo normálne a po aktualizácii už nie. Ak by bol broblém v tom ako je grafická karta zapojená, tak by som musel mať problém už predtým

Zkontroluj si v BIOSu, kam směřuje primární grafika, jestli na PEG slot nebo na integrovanou, může být, že po zapnutí směřuje BIOS výstup na primární grafiku a pokud je to ta integrovaná, tak samosebou nic neuvidíš, protože nemáš připojený výstup. Tohle se mohlo přepnout na default nastavení při flashování BIOSu. Ale je to jen nezávazný tip.