Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestava - doladit prosím

Zdravím,
zkusil jsem sestavit počítač i s monitorem, ale nejsem žádný profík, takže bych byl rád, kdybyste mi dali kdyžtak nějaké rady, co vyměnit za co (u zdroje si třeba nejsem vůbec jistý a s PC skříní taky moc nevím (USB gen. 2.2 je na základní desce, ale u skříně je jen USB gen. 2.1??? - nechápu))...
Bude sloužit ve volném čase na práci s grafikou a taky má být trochu do budoucna. Zároveň se na ni budou ale ukládat i rodinné fotky :)

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=7B6C6C6C6A6A617E2

Ještě jsem uvažoval nad touto základní deskou: https://www.czc.cz/asrock-z790-pro-rs-intel-z790/360659/produkt
Případně, kdybych tam nechtěl tak drahou GPU, tak jakou byste mi doporučili.

Díky za rady

Ani ne hele. AMD bych bral taky. Ale mám teda dobrou zkušenost s Intelem... Máš na mysli třeba Ryzen 7 7800X3D? Tam se mi nelíbí, že to má menší frekvenci a méně vláken. Je však pravda, že Ryzen TDP se zastaví na nějakých krásných 162 W, zatímco Intel si prej může slíznout i 253...

Tu grafiku od koho? Zdroj jsem už vyměnil za Seasonic.

Urcite bych tohle nechladil nejakym Fera5, pokud uz, tak Fortis 5 chladic

Desku MSI, Asus, Asrock radeji nez Gigabyte.

SSD bych radej vzal WD BLACK SN850X

Proc ten 8TB HDD, vyuzijete ho? Radej bych dal vetsi SSD.

Zdroj radeji Seasonic, Be Quiet

Case na nic, navic jen microATX = ani to do nej nevejde

(sam bych takove neco postavil radeji s AMD Ryzen 7 7800X3D)

*** edit *** ted na to koukam, a i7-14700K nejspis nejde ani rozumne vzduchem chladit, takze pokud na nem (nevim proc) trvate, tak nejake vodni chlazeni. Ale dle mne je to proste nesmysl, v zatezi sileny primotop.

Taky jsem i pro klasický HDD. Na filmy a různé projekty je fajn, navíc je větší šance na obnovu dat při ztrátě. 8TB mně přijde dost, ale když ho využiješ tak ok. Nijak hlučné taky nejsou. Jen bych místo Seagate volil WD, ale to je jen můj osobní názor, protože pár Seagate mně už chcíplo, proto Seagate disky už nemám v oblibě. Už je to ale dlouhá doba.