Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OneDrive - kompletní odinstalace +zrušení OD desktopu.

Při nové instalaci os (tovární nastavení win10) se mi opět naládoval do pc tento neřád, který nechci. Povedlo se mi ho sice "odinstalovat", ale pozůstatky tam zbyly. Hlavně mi vadí záměna normálního desktopu s tímto, který je ve složce c:\users\jméno\OneDrive\Desktop. Když potřebuji normální Plochu, jak toho dosáhnout, aby se to nepletlo? Jsem zvyklý např. dokumenty stahovat na Plochu uživatele, atd. Jde to nějak přenastavit?
Díky za radu, jak na to.
Petr

díky za rychlost, jo je to pozdě.
Mně jde o jednoduchou věc, možná to nebylo jasně uvedené: potřebuji změnit Desktop uživatele OneDrive\Desktop za normální Desktop. Neumím to přenastavit. Samotná složka Onedrive\Desktop mi nevadí. Když stáhnu nějaká data nebo dokument, potřebuji to stáhnout na plochu, ne někam, kde to musím pak hledat. Přenastavením má OD nějakou prioritu nebo co. Toť vše.

Mám ho odinstalovaný a Plochu mám "normálně", bez OD. Asi sis to blbě nastavil, nežs to odinstaloval :-)

Zkusil bych to přesunout ... a složku/y OD smazat.

Mimochodem, nová instalace NEBO tovární W10 ???

nejspíš to chce normálního správce souborů, zatím ani mrchosoft nic lepšího nevymyslel.
a v něm zkontrolovat obsah skrytého: C:\Users\jmeno\Desktop\desktop.ini, jestli jen neobsahuje zavádějící komentář.
Anebo si zaeditovat v registrech:
"[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]"