Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OneDrive - kompletní odinstalace +zrušení OD desktopu.

Při nové instalaci os (tovární nastavení win10) se mi opět naládoval do pc tento neřád, který nechci. Povedlo se mi ho sice "odinstalovat", ale pozůstatky tam zbyly. Hlavně mi vadí záměna normálního desktopu s tímto, který je ve složce c:\users\jméno\OneDrive\Desktop. Když potřebuji normální Plochu, jak toho dosáhnout, aby se to nepletlo? Jsem zvyklý např. dokumenty stahovat na Plochu uživatele, atd. Jde to nějak přenastavit?
Díky za radu, jak na to.
Petr

nejspíš to chce normálního správce souborů, zatím ani mrchosoft nic lepšího nevymyslel.
a v něm zkontrolovat obsah skrytého: C:\Users\jmeno\Desktop\desktop.ini, jestli jen neobsahuje zavádějící komentář.
Anebo si zaeditovat v registrech:
"[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]"