Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafickou kartu nebo základní desku s 2x HDMI výstupem?

Zdravim, mám KVM switch na vícero počítačů a pro 2 monitory s hdmi vstupy/výstupy.
Na jednom PC mám grafiku https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-rtx-3050-eagle-oc-8g-d6946896.htm , která má 2x HDMI výstup a tak tam můžu píchnout oba monitory a propojit to s KVM switchem, v druhym PC mám na základní desce (má integrovanou grafiku na procesoru) výstup HDMI a DVI-I. Ten jsem sice přes kabel DVI-I - HDMI dokázal propojit do KVM switche, ale při každym přepnutí z jednoho PC na druhý skrze KVM switch, mi to hodí u danýho video výstupu takový šedý zrnění, jako když se ladí signál.. což je docela nesympatický..

Tak předpokládám, že mám buď koupit opět grafiku s 2x HDMI výstupem a nebo novou základní desku.

v pc, kde bych to měnil, mám procesor https://www.amd.com/en/product/8481 - AMD Ryzen™ 3 3200G with Radeon™ Vega 8 Graphics
Graphics Core Count - 8
Graphics Frequency - 1250 MHz

tak jsem koukal po grafikách a našel jsem např. tuhle níže, jinak samý až tak od 6000kč+ :D , co jsou takřka výkonnostně stejný, jako ta moje rtx 3050, což se mi, heh, uplně nechce dávat
https://graficke-karty.heureka.cz/asus-gt730-4h-sl-2gd5-90yv0h20-m0na00/#specifikace/

tak je to dobrý nápad? jde o pc na práci, případně možná tak youtube, když nechci přepínat na herní PC..
nebo jestli mám spíš koupit nějakou základní desku s 2x HDMI výstupem?

skříň mám
https://www.1stcool.cz/1stCOOL-MicroTower-STEP-3-ver-2-AU-USB3-0-d127.htm

popř. daný pracovní pc, s tim, že je tam nyní celkem 16 gb ram a nvm.e disk je tento
https://www.herni-pc-sestavy.cz/herman-pc2-amd-ryzen-3-3200g-4core-4t-3-5ghz-rx-vega-graphic-integrovana-v-procesoru.

Díky za radu.

Taky by to mohl způsobovat ten KVM switch, takže jestli to máš nějak odzkoušené, aby ses po výměně grafiky nedivil.

Podobně i kabel DVI-HDMI by mohl být nějaký špatný a mohl by ten problém vytvářet, těžko žíct.

A pozor na rozlišení, často tyhle nestandardnosti mohou podporovat nejvíc fullHD, ať už se to týká KVM switche nebo staré grafiky. Jestli si dobře vzpomínám, tak nnějaké ty GT7xx podporovaly víc než fullHD jen na některém výstupu.

dělalo mi to i při použití redukce přímo z PC DVI-VGA a zapojení do VGA vstupu na monitoru (EIZO 2360)
tam akorát ty šedý obrazovky byly pravidelně tři.. když jsem změnil vstup z HDMI na VGA, aby mi to načetlo připojení z PC.

tady přes to DVI je to jednou a to ještě ne vždycky.
ten kvm switch podporuje až 4K, u těch grafik si to zjistim.

ten KVM má 2 vstupy pro HDMI na každej PC a pak má 2 hdmi výstupy na 2 monitory... takže na jednom PC, který podporuje díky grafice 2x HDMI výstup, to je ok, a na druhym PC, který má 1x HDMI a 1x DVI-D 24+1 , tak tam je problém při použití toho DVI-HDMI kabelu.

ta gt1030 co koukám, má právě pouze taky hdmi a dvi-d..

tahle grafika má 4x HDMI výstup https://graficke-karty.heureka.cz/asus-gt730-4h-sl-2gd5-90yv0h20-m0na00/#specifikace/
což by mělo bejt ok, spíš jsem nevěděl, jestli mi reálně nebude na škodu, že je snad ještě horší, než ta co mám integrovanou na procesoru. Ono k tý integrovaný tam neni moc údajů v popise na webu.