Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem monitor do 6 000 Kč

Ahoj, chtěl bych si koupit monitor, zkusím tedy 24 palců fullHD okolo 6000 Kč. Na hry, filmy a ostatní práci... 60 Hz i stačí, ale když bude víc a lze to stáhnout na 60 Hz kvůli náročnějším hrám, nebudu se zlobit... Děkuji za tipi

Hrozný kecy, nechápu, proč pořád komentuješ monitory, když si nikdy žádný HP neviděl. HP dělá monitory i pro grafiky. Jistě HP není na úrovni EIZO, ale zcela jistě se jeho monitory vyrovnají těm od Dellu a možná je i předčí, které tu zrovna ty často propaguješ.

Jinak ty monitory co se tu zmiňovali, tak samý 6 bit, tam se nelze divit, že to má hrozné barvy, taky to jsou monitory určené do kanceláře na word a excel, tam žádné věrné barvy nepotřebuješ.

Ta iiyama gb2470hsu, jestli si to chlapec koupil, tak samozřejmě to je 6 bit s barvama dopočítávanýma softwarem. Ale aspoň to má tu výhodu, že je to IGZO a teda to má minimální spotřebu elektriky a navíc aspoň těch 6 bitů je relativně dost přesných, takže to nebude taková tragédie jako to co měl předtim nebo ten Asus.

V práci nakoupili levné kancelářské HP monitory a to už před mnoha lety. Já jsem se zděsil, když jsem tam nastoupil, protože to vykonávané práci absolutně neodpovídalo, takže jsme je vyměnili za Delly o třídu dražší a vhodné na práci s grafikou. Nicméně na kancelářskou práci byly ty HP monitory ok a byly to držáky, ještě teď jich tam pár běží, vlastně nevím o jediném, který by odešel. Všechny co se měnily, tak to bylo z důvodu, že dneska mají lidi vyšší požadavky, chtějí aspoň 27" a mnohdy vyšší rozlišení.

Prostě narozdíl od mnoha různých značek a to včetně Dellu, tak monitory HP jsou kvalitně vyrobené a drží a samozřejmě kvalita obrazu odpovídá záměru a ceně, které to od HP má. Pokud si někdo koupí kancelářskej monitor a chce skvělé barvy, tak je idiot ten uživatel, svádět to na HP je úsměvné.
A sám jsem si domu pořídil taky monitor od HP, samozřejmě je to vyšší třída s parádníma barvama, nedám na něj dopustit.

Neřikám přitom, že bych HP vyzdvihoval nad Dell, sám jsem vyjma období covidu, kdy měl Dell nějaké problémy s dodávkama komponent a ty jeho monitory začaly být poruchové, vždy raději Dell než HP. Ve firemním prostředí to jsou nakonec obojí nejobvyklejší značky a často moc na výběr nic dalšího dle podnikové strategie není. Ale když mi někdo řekne, že HP monitory moc neumí, tak to je úsměvné a hned vidím, že se ten člověk asi v životě potkal tak se dvěma monitorama a podle toho to subjektivně hodnotí, na čemž není nic špatného, kdyby to nevydával, za nějaké obecné rady.

---

Ano, přesně jak píšeš, ve Windows vždy musí být 24 bit, takže se vše tváří jako 8 bitový monitor, proto u těch 6 bitových je ta funkce FRC. A zase není na tom nic špatného, do kanceláře perfektní, i na ty hry se to nakonec může dát, jen od toho člověk nemůže očekávat nějaké super přesné barvy a nejde to samozřejmě nijak zkalibrovat. Někdy je blbý, že u těch monitorů 6bit+FRC se může ve hrách zdát obraz máznutý, hodně záleží na elektronice monitoru, jak dobře přepíná sousední body a vykresluje výslednou složenou barvu. EIZO u své kanceláře dělalo zázraky, ale stejně jsem se ho zbavil, protože na úpravy fotek to nebylo, na hry však ok.