Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde základní deska

Zapnu počítač, vše se rozsvítí, napětí na USB OK, napáječ taky OK, ale necvakne relé. Zůstává trvale svítit červená LED u konektroru do desky. Prostě po zapnutí již nenaběhlo nic. Hledám to relé ale nevidím ho.

Napáječ je OK, dioda kdyby po zapnutí svítila a pak zhasla a pak se zase rozsvítila, bylo by to jiné. To nepíšu jako dotaz "jaká je to dioda" ale pro upřesnění dotazu. A je jedno jaká je to deska. Když vypínám PC, cvakne relé, při zapnutí taky.

Výborný popis... To je jako počítač kalkulačka, nějaký Didaktik, PC, konzole? Ok, píšeš PC, ale stejně tipuju notebook. Podle popisu to vypadá na vadný napájecí adaptér, ale píšeš, že je ok, tak moc nevím... Nemáš možnost pro začátek vyzkoušet jiný a nechat v desce jen jeden modul RAM?

Hm, jinde už bej nemůže. Zprvu jsem si myslel že to je ten největší čtvereček na desce, pak čtu R48, tak to je odpor. Všechno zůstalo stejný akorát jsem vyměnil desku a funguje to. Tak to může bejt nějakej tranzistůrek, takže deska na vyhození.

Na to CPU vezmu kladivo, třísknu do něj a uvidím kolik se těch tranzistorů vysype. Pak najdu ten špatnej, vyměním ho za bezvadnej, a dobrý né?:-)
Co ce týče aktivace, tak není a byl. Mám prej si koupit nový Windows ve Storu. Nevidím ale důvod k aktivaci. Vše funguje jak na starý desce. Vím že jsou programy co odmítají i zkušební instalaci poduď není aktivován Windows, ale takový programy nemám.