Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žádný obraz na monitoru po zapnutí pc - grafika?

Ahoj,

chtěl bych poprosit o radu. Dnes odpoledne jsem zapnul svůj stolní pc, na zvukové kartě (Asus XONAR DX/XD) secvakla relátka, ale na monitoru se neobjevil obraz (logovací obrazovka Windows). PC nesmrdí, nepřehřívá se, nepípá, ale monitor hlásí, že nenajde signál. Dokonce funguje i Caps Lock na klávesnici. Grafice svítí její diody v pc.
Co jsem zkoušel:
- jiný kabel a monitor -> žádná změna.
- jiný konektor na grafice, prošel jsem oba dva DP porty, oba dva HDMI porty -> žádná změna
Při testech jsem si všiml, že se nezobrazí na monitoru ani start BIOSu. Ta relátka na zvukovce se za běžného startu Windows spínají vždy až se zobrazí obrazovka loga Windows, z čehož usuzuji, že HDD funguje a BIOS taktéž. (pokud by nefungoval náběh Windows, nesepla by se relátka zvukové karty).

Mám podezření, že grafika je v pánu, ale nevím, jak to ověřit, náhradní nemám...
Chtěl bych poprosit o radu, co s tím.

Sestava:
GK ASUS NVIDIA STRIX-GTX1060-O6G
HD SAMSUNG SSD disk 250GB, 850 EVO
ZD Zdroj Seasonic S12II-520W (SS-520GB F3)
MB ASUS s.1151 PRIME Z270-K, Intel Z270

Děkuji.

niekedy stačí mastný odtlačok prsta na pcie pinoch karty a tá začne štrajkovať,alebo jemné zaoxidovanie kontaktov,obvykle stačí ich jemnou gumou pregumovať a zas to fičí ako má (platí aj napr. pre pamäťové moduly),stačí malá špinka a už to spraví prpoblém...