Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola sestavy pro seniora

Zdravím chci nechat poskládat sestavu pro tchýni a občasné použití pro děti na školní práce. Na sestavě se nebudou hrát hry, hlavní priorita je velké množství místa, vytíženost cca 15h denně a slušná rychlost pro neprofesionální úpravu fotek v Picase na dvouch monitorech a pár stovek otevřených nepotřebných oken, prostě senior co neví že to jde i zavřít.
Můj návrh je na tuto sestavu v czc v max rozmezí 15-20tisic.
Děkuji za případné návrhy
https://www.czc.cz/324260,329078,312909,349138,323879,265059,279050/kody

Senior nejvic oceni ty RGB ramky. :-D

Osobne bych to dal do nejakeho microATX case, kdyz uz je to microATX deska a neni tam dedikovana grafika, takze https://www.czc.cz/fractal-design-pop-mini-silent-black-tg-clear-tint/349151/produkt , taky o chlup lepsi zdro atd...

Hele 20k a 4 stovky navic, a vyjde to i bez rotacniho pevneho disku na uhli a paru, v slusnem microATX, se slusnym zdrojem atd. -

https://www.czc.cz/fractal-design-pop-mini-silent-black-tg-clear-tint/349151/produkt

Externí USB mechanika, když ji nechceš přenášet je dobrá k čemu? A to jenom proto, že tu vládne pochybná móda miliónu větráků, díky kterým se do skříně ani jedno 5,25" zařízení většinou nedá dát. :-/
Já jsem teda také jednoznačně pro skříň s 5,25" a klasickou interní DVD mechanikou a klidně ještě nějakým tím rámečkem na 3,5" disky.

Vypadá to ovšem, že v jeho případě bude háček ve vybrané skříni. Sice tam 5,25" otvory jsou, ale jsou krátké. Pokud ty interní pozice nepůjdou jednoduše odendat, asi tam ani jedno z toho nedostane. Nakonec i výrobce to inzeruje jako pozice na USB hub nebo sd-karty, mechanika se tam nemusí vejít na délku.

Jinak si koupí ATX skříň a pak to osadí mATX deskou se zbytečně ošizeným zvukovým kodekem. :-/

treba ma vyhlednutou nejakou skrin, co mu vyhovuje (ne nam, ale jemu), ale mel problem s malym poctem 5" pozic.
anebo jak pises, tupa moda prednich cel osazenych komplet vetraky, jakoby kazdy musel mit primotop intel.
me osobne se atx towery hnusi, pc s vice nez 2 vetraky povazuju za vadny. logicky predpokladam, ze to tak ma kazdy.