Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pocitac hodnota

Zdravim,dostal sa mi do ruk maly Pc,ma nejaku hodnotu este?

Lenovo SFF
Intel Pentium G3250,3.00Ghz
Ram 8Gb DDR 3,
Ssd 500 Gb Crucial
Zdroj Liteon 250W
Nvidia Geforce GTX 745 2Gb
Windows 10
Doska Lenovo Sharkbay

Diky za rady

Doska je nejaka Sharkbay

To je asi tak informatívne ako povedať "Predávam červené auto, ako by ste odhadli jeho cenu?" Bez presného modelu ťažko povedať akú to má hodnotu, i tak ale stroj ako celok je kus elektro-odpadu, s výnimkou SSD.

soucasny procesor je slaby, win7 a novejsi nestiha, ma jen 2 jadra.
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Pentium+G3250+%40+3.20GHz&id=2346

doted jsi nedokazal vycist presny model znackoveho pc, s tim bys mohl najit pdf, jake procesory tato konkretni deska podporuje, treba vicejadrove uspornejsi cpu rady s nebo t (typ socketu nestaci).

toto je beznadejny shit, jen na vyhozeni.
to cemu rikas "bez problemu" je jen pro duchodce, kteri se muzou babrat s jednim programem cely den.

Ono to už je asi těch 10 let, čas neskutečně letí. Tehdy to G-čkový Pentium bylo jen o něco slabší, než C2D, ale o dost levnější. Jsem sám překvapen, jak moc se to od té doby posunulo, ale ono je to fakt deset let, což je v IT jako století.

Podobně mám doma starej Asus EEE s jednojádrovým Atomem. Kdysi to stačilo, teď to nezvládá ani video na YouTube. Mám z něj krásný zavazítko do skříňky, je mi to líto vyhodit a prodat se to taky nedá, resp. nestojí to za námahu.

na ebay maji cpu 4.gen, treba by se neco za par fufniku naslo, obcas taky objednavam update.

3x jsem po tobe chtel presny typ desky (u znackovych pc se uvadi presny typ toho sff), nejsi schopny odpovedet.
protoze sff kram urcite nepodporuje celou radu pro socket1150, at uz kvuli prikonu, nebo omezeni biosu.

Okrem SSD na tom stroji nemá nič žiadnu hodnotu. Je to len kus elektro-odpadu. To SSD tých 600KČ teda okolo 25€ ako tu už bolo spomenuté. Ešte RAM by možno bola použiteľná, ale keďže je to len DDR3, tak tiež to nemá vysokú hodnotu. Predaj to spolu s SSD za 700KČ teda nejakých 30€, a ostatok vyhoď. Alebo to daruj dôchodcovi či niekomu čo potrebuje počítač na to najzákladnejšie používanie (office, mail, veľmi základné prehliadanie webstránok). Na nič iné to použiteľné nie je.

Na podobný stroj som nainštaloval Linux Mint (Mate) a daroval som to jednému dôchodcovi, čo to zapne raz za pol roka, keď sa zapisuje na poľovnícku stránku, a to je úplne všetko.