Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou powerbanku s rychlým nabíjením?

Ahoj, už to nesleduji a nemám přehled, co je na trhu.
Potřebuji si pořídit novou powerbanku. Používám ji na dobíjení tabletu (Samsung Galaxy S7), když jsem "v terénu". Ten pouštím fakt hodně, takže kapacitu 20 000 mAh a víc, abych ho alespoň 1x dobil, když nejsem někde "u zásuvky".
Rovněž potřebuji rychlé nabíjení. Na stávající, se mi nedávno dobil už jen o 2 % za dvě hodiny a když jsem ho mezi tím zapnul, tak se rychleji vybíjel, než nabíjel, přičemž na powerbance ubylo asi 23 %. :-)
Na té, co mám, se mi líbí, že má displej a ukazuje, kolik je nabitá.
Zaujala mě:
Powerbanka VIKING PN-962PD 20000mAh,
je vybavena dvěma nejmodernější protokoly rychlonabíjení PD3.0, a QC4.0+.
https://www.alza.cz/viking-pn-962-qc3-0-20000mah-d5679761.htm

Ale rád si nechám poradit, proto sem píši.

22,5W je slabota, když chcete rychlé nabíjení tak potom: https://www.alza.cz/alzapower-parade-30000mah-power-delivery-60w-cerna-d7177724.htm už i slevili, dost dlouho za ní chtěli 1600 nebo 1800 (černá a bílá měly odlišné ceny), teĎ se vrátili k 1200, za to jsem to kupoval vloni na jaře.
Na rychlé nabíjení je v pohodě, utáhne i notebook. Pomalé nabíjení (proudy pod řekněme 100 mA) trochu blbne, asi nějaká vada FW, ale to asi pro daný účel nevadí.
Mimochodem naměřil jsem kapacitu kolem 90Wh (oni tvrdí 116, přitom jiné powerbanky 30 Ah udávají jen 99, tak jsem chtěl vědět, kde je pravda).

Neni to žádný zázrak, však za ty peníze, co by se dalo čekat. Proto jsem taky měřil kapacitu, protože mi to prostě nevycházelo (a když čtete dotazy a recenze nejsem jediný), zdála se mi moc rychle nabitá i moc rychle vybitá, ale při vybíjení 5V/2A jsem naměřil kolem 90 Wh (měření jsem opakoval 2x) což je sice míň, než se slibuje, ale pokud kapacita baterky je 111 a naměřim 90 tak se to pořád dá svést na ztráty při konverzi. I když myslím, že je to spíš tím, že někdo počítal 3.7*30000=111 000 aniž by uvažoval, že napětí se v průběbu nabíjení i vybíjení mění. Když to spočítáte s častěji uváděnými 3.6 V tak vyjde 99 Wh, ale to je menší číslo.
Rychlé nabíjení a vybíjení je podle mých zkušeností v pohodě. Je to citlivé na kvalitu kabelu. Potřebujete výkonnou nabíječku (s power delivery ideálně 60W), z normálního USB se to nabíjí snad 2 dny. Problémy jsem pozoroval při pomalém vybíjení, to se chová stejně jako tato https://www.alza.cz/viking-go10-10000mah-white-d5798235.htm prostě utne proud daleko dřív, než je vybitá a ukazuje 0%. Přitom když se k ní připojí zátěž 2A nebo nějaká větší, napájí jí klidně několik hodin, ale 120 mA odpojuje.
Pokud by šlo o maximální kapacitu za malo cenu, pak doporučuju tohle https://www.mironet.cz/xo-pr125-50000-mah-cerna-powerbanka-20w-qc-pd-4x-usba-usbc-microusb-lightning+dp575024/ ale ta se nabíjí snad 3 dny (nemá ani rychlonabíjení ani rychlovybíjení, jen normálních 5V/2A když jde všechno dobře). Ta se chová korektně i při zanedbatelné vybíjecím proudu, ale jak koukám Mironet už ji ze sortimentu vyřadil.