Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový herní pc

Zdravím. Jelikož nejsem žádný ajťák, ani se v pc tolik nevyznám, potřebovala bych poradit, je-li je to možné. Chtěla bych si pořídit nový pc. Jsem vášnivý hráč her, takže nejlépe pravděpodobně herní pc a nejvíce hraju Red Dead Redemption 2, League of Legends a chtěla bych zkusit i Assasins Creed Origins. Proto bych si chtěla koupit takový, který by právě úplně v pohodě zvládl tyto hry bez problémů, s vyšším rozlišením nejlépe (zkrátka abych tam měla nejlépe nastavenou vyšší grafiku). Chtěla bych jít do třeba max. 40 000. Chtěla bych vás poprosit, jestli by mi někdo mohl poradit a doporučit, jaký přesně pc koupit? Ještě chci poznačit, že spíše už hotový celý pc, ne sestavu.
Děkuji moc všem předem.

Mezi sestavením počítače a hotovou sestavou od prodejce není technicky žádný rozdíl. Naopak když si to sestavíš sama, respektive si to vybereš sama a necháš sestavit, máš pod kontrolou úplně všechny komponenty a teda dostaneš obvykle lepší výsledek. U už sestavených hotových PC se obvykle úplně všechny komponenty nezmiňují a pak tam máš třeba zdroj, který je levnější, prodejce víc vydělá a ty se za 3 roky divíš, proč ti ten PC odešel.

Potom je ještě kategorie vysloveně výrobců PC, kteří si toho hodně vyrábí buď sami nebo na zakázku jako je třeba HP, Dell, Acer. Tam dostaneš hotovou přesně vyladěnou sestavu, která funguje obvykle výborně, ale obvykle se na takových PC nedají dělat upgrady. Uživatel chce za 3 roky pouze novou grafiku, přijde se sem zeptat a když slyší, že má vyměnit celý PC, tak tu brečí a rozčiluje se, že nebude zase utrácet takové peníze. Přitom si sám zvolil, když si hotový PC kupoval.

Tohle si teda prvně rozmysli, co vlastně chceš.

Monitor, klávesnice, myš se kupovat budou? A pokud ne, tak jaké rozlišení monitoru máš? Záleží na tom volba grafiky.

Monitor teda má být součástí té konečné ceny 40.000 Kč nebo zvlášť.

Jinak za mě velmi slušná sestava od newwes, takže jestli je monitor zvlášť, tak nemá smysl, dávat něco dalšího.

Osobně nejsem moc velký fanda AMD grafik, takže bych vzal místo AMD 7800XT grafiku RTX 4070:

https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx-4070-windforce-oc-12g-12gb-gddr6x/371956/produkt

A osobně bych se na ATX3.0 standard ještě furt vykašlal a klidně tam hodil dlouhodobě ověřený Seasonic:

https://www.czc.cz/seasonic-focus-gold-650w/260653/produkt

Pokud ale vyměňuješ grafiku častěji, tak potom raději ten ATX3.0 od BeQuiet.

---

Monitor:

zakřivená obrazovka - https://www.czc.cz/dell-s3222dgm-led-monitor-31-5/323725/produkt

rovná obrazovka - https://www.czc.cz/dell-g3223d-led-monitor-31-5/343439/produkt

Ten druhý je podstatně lepší, ale taky dražší. Kvalitní 140Hz a víc monitory nejsou levné.

Za mě je doba, kdy 32" na monitoru dává smysl. Někdo to nechce, zdá se mu to velké, pak něco podobného z nabídky 27".

Vzhledem k dotazu, kde tazatalka požaduje už hotový PC od výrobce, tak jsem se díval na nabídku, kterou značkoví výrobci PC mají a výsledek je ten, že jsem nenašel ani jeden počítač, který bych byl ochoten doporučit. Chudáci lidi, kteří počítačům nerozumí a ty "herní" křápy od výroců kupují!