Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoké vytížení RAM a CPU s otevřeným FB

Je to cca od doby, kdy skončila podpora WIN 8.1, co se mi začala přiliš plnit RAM (8GB) a vytěžovat CPU (INTEL Core i3-4130T ) po tom, co si v prohlížeči otevřu kartu, na které je facebook a začnu procházet videa. Dělá to Chrome i Edge. Po nějaké době procházení videíí na FB vystoupá zaplnění RAM na 80 % a využití CPU začne kolísat mezi 80-100% . Je to přirozená věc nebo to může zapříčinit malware? Až do nedávna to fungovalo několik let bez problémů.

Těžko říct, moc přirozené mně to ale nepřijde. Já mám starý Xeon X5460+grafiku RX460. Ten Tvůj procesor je cca o 20% výkonnější a při přehrávání videa mám vytížení cca 10-15%.
Stáhni si Mbam a Adwcleaner, a proskenuj PC, jestli tam nemáš nějaký bordel, který vytěžuje zbytečně CPU nebo GPU. Taky můžeš zkusit Eset online. Pro začátek ale zkontroluj programy, které se spouští po startu PC.

především máš dnes zoufale slabý, pouze dvoujádrový procesor: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i3-4130T+%40+2.90GHz&id=2035
ten shit nestačí na dnešní stránky přeplněné skripty. zvládá jen základní běh systému, ale absolutně nestíhá právě dnešní internet.
facebuk ty profízlované stránky samozřejmě průběžně zhoršuje, prostě spoléhá na to, že si co 5 let kupuješ nový, průměrně zdatný pc/ntb, ne ten 10 let starý odpad co máš.

samozřejmě spyware výrazně zhoršuje výkon systému, už ti radili adwcleaner.

řešením je koupě nějakého normálního (třeba i repasovaného) notebůů. jen orientačně jak vypadá repasované minimum (oba jen kategorie b):
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1445648-hp-elitebook-830-g5.html
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1423361-lenovo-thinkpad-t495s.html