Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bottleneck procesor + karta

Dobrý den,
chtěl bych se tu zeptat na Váš názor na osazení desktopu s I7-6700k grafickou kartou RTX 3080. Bude to skutečně velký bottleneck? Účelem setupu bude občasné hraní videoher, toť vše. Žádná grafická veledíla vytvářet nebudu. Děkuju za případné názory.
Hezký den!

Nemá smysl. Měl jsem i7-6700 s GTX 1080 a bylo to tak maximum, co ten procesor dal. Ty máš sice Káčko, ale i ten o moc víc nedá. Navíc na tom malém rozlišení ti musí běžet všechno na 150 FPS, takže nechápu, k čemu by ti takový upgrade byl dobrý.

A co ti běží blbě?

Navíc na tak malém rozlišení nemusíš nastavovat ultra detaily, protože to není potřeba, na malém monitoru to nerozeznáš. Třeba různé vyhlazování, aby tam nebyly hrany, kde má být rovná čára, tak na malém rozlišení to nebude vidět ani když vyhlazování vypneš.

Klidně třeba 3D Mark, otestuješ, koukneš na web přes google, kolik má ta karta mít a hned budeš vědět, jestli ta tvoje má +- tu samou hodnotu.

Začal bych si v tvém případě asi prvně šetřit na nějaký slušný monitor 27" 2560x1440.

No a následně i na celé nové PC. Dneska za cenu té RTX 3080 uděláš mainstreamové herní PC. Grafiku vyměníš později.