Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký procesor ?

Ahoj, obracím se na Vás s prosbou. Už jsem se takto obrátil na poradna živě, ale jelikož jsem tam dostal tak akorát bídu, že jsem chudý a idiot atd... tak doufám, že tado budou příjemnější lidí. A ano mám na to pouze 3000,-, takže pokud mi přijdou podobné rado jako tam, že to mám radši vyhodit z okna, že si mám koupit lepší, tak na lepší nemám.

Co se týče mého dotazu, sháním procesor, který mi utáhne nějaké ty hry a půjde mi k mojí základní desce. Cenová relace je do těch 3000,-.

Moje aktuální ''Sestava'' - Procesor Inetl Core i5 CPU 750 2.68Ghz 4 jádro, 16Gb RAM, WIN 10, základní deska P55 GD65.

Kdyby bylo třeba něco doplnit, dejte vědět. :)

Předem děkuji.

jeden z teoreticky nejvýkonnějších 100watt procesorů do té desky má výkon asi jako 4-6 atomů. to je dost smutné a asi chápeš, že nesmyslné.
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-870+%40+2.93GHz&id=832
https://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/P55-GD65.html

bazarová cena je úplně mimo, 100 kč do té desky už jsou vyhozené peníze.
https://pc.bazos.cz/inzerat/175022732/nabizim-procesor-intel-i7-870.php

Nikto ti do idiotov nadávať nemusí len preto že máš starý HW a neznalosť danej veci... Veľmi zjednodušene ale sa nedá nič iné konštatovať ako fakt že takto slabý HW v dnešnej dobe na dané využitie nestačí. Je to proste realita. Máš k dispozícii HW zhruba z roku 2009, ktorý je zároveň niekde strednej triedy. V tomto svete HW to proste nemá šancu vydržať a dokonca aj totálne nabušený PC za násobok ceny z roku 2009 bude mať v dnešnom svete problém. Starý HW sa dá pomerne dobre oživiť SSDčkom, zopár ďalšími vylepšeniami z bazáru za pár šupov a môžeš mať z toho schopný stroj na office/web a iné nenáročne veci, aj staré hry to môže zvládať. Neviem či na tvojom mieste by som dával 3000kč do toho PC. Rozumne znie 1500kč a trocha to dáš dohromady. Záleží čo tam vlastne chceš. Ja na tvojom mieste neriešim vôbec CPU. Rozobral by som ten PC, vyčistil, poriešil nejak rozumné chladenie ak nejaký vetrák nefunguje alebo je nedostatočný chladič na CPU(stock), prepastovanie určite pomôže starému PC, všetko to nakoniec zložiť a určite ak tam nie je SSD tak na systém dokúpiť hoc aj lacné s malou kapacitou čisto na OS. Z bazáru môžeš kúpiť nejakú starú a hlavne kompatibilnú grafiku. Určite bude lacná pre takto starý komp a snáď nejaké staré veci to poťahá. Obnovoval som zopár takto starých počítačov a ide skôr o nostalgiu a samotnú zábavu z toho dostať niečo staré znova k funkčnosti. Sú to múzejné kúsky a častokrát aj zaujímavé.

Ty mi budeš zase nadávat a rozčilovat se, jak ti tu frkám mínusy, ale občas máš super rady a občas jenom kroutim hlavou!

Hrozně dlouho jsem si hýčkal Core i7-950. To je procák, který je o třídu jinde než ten jeho. Zkoušel jsem na něm ještě GTX 1070 a bylo to použitelné, ale snad v žádné hře nejela grafika na 100%, doslova všude byl limitem procesor, který nestíhal. Takže ne, GTX 1660 nemá smysl vůbec a vzhledem k tomu, že má fakt o třídu horší procák, tak podle mě nedokáže zatížit ani to GTX 1050Ti.

Nesežene na ten komp lepší procesor a nevíme co má za grafiku a jestli má smysl ji upgradovat. Procesor neměl integrovanou grafiku, takže nějakou mít musí a jinak bych mu navrhnul tak GT 1030 a to dost možná něco podobně výkonného tam má.

---
Pro autora dotazu: VYHODIT! A sorry, chápu, že se ti ta rada nelíbila, ale byla jediná správná.

Z okna to nevyhazuj, radeji to odnes na zberný dvůr. Bacha na Tetanus.
Žádný Upgrade, nebo kupovaní výkonějšího CPU což nebude nic víc jak zhruba 14 let stare i7 860 (což není ani ekivalent dnešního Celeron) nemá smysl, radeji k těm 3000Kč pridej nakých 2000Kč a kup si na bazaru zakladni desku s 6C/12Th CPU ryzen a budeš mít tak 400x výkonejší podklad i s možností možného Upgrade.

Jestli nejsi vašnivý hráč old gamesek nebo zběratel šrotu a bizárů, nic jiného nemá opravdu důvod udržo to tvé PC při životě.

Do tak staré desky už nemá cenu nic kupovat, pokud to vůbec seženeš. Ï kdybys sehnal, nárůst výkonu bude relativně malý.
Buď budeš muset sehnat víc peněz na kombo deska+procesor+paměti, nebo můžeš zariskovat a koupit něco z druhé ruky, hodně lidí prodává po upgradu právě celý takový základ počítače. Tedy bazar.