Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po instalace hry z CD nejde spustit PC

Potřeboval bych poradit.. Nainstaloval jsem na Pc hru z mládí, Toy Story 2, po její instalaci a provedení restartu nechce naběhnout PC. Stále to hlásí diagnostiku, opravu, a jedine co je možné tak provést znovu restart nebo obnovit do bodu/továrka.

Nevěděl by někdo nějakou radu prosím?

Ide aj o to, z ktorého roku je. "Najnovšia" :-D je z roku 2012! A požiadavky? W95 (nadstavba DOS),98,XP! Pokiaľ je to však z roku 2000 - tak tú na novších verziách OS (W8, W10, W11) NIKDY nespustíš - potrebuje DOS. Inak - TS2 bola primárne určená pre PS a konzoly, potom v 2000 urobili "konverziu pre PC (pod DOSom).

Lepší je poradit než psát zbytečné nesmysly. Nouzový režim má jak WIN, tak i Linux. Ty právě píšeš, že tazatel nemá znalosti. Jak ty víš, jaké má znalosti? Třeba programuje a zná programovací jazyk, ale s windows si tak moc nerozumí. Na tom není nic špatného a od toho má poradna fungovat! Pilot formule 1 taky umí "pilotovat" a nezná podrobněji mechaniku vozu, ale jen základy, které potřebuje vědět. Asi tak... Já se ale hádat nebudu, svůj názor jsem napsal, takže přeju hezký večer.

Lepší je poradit než psát zbytečné nesmysly.

Jasně, v tom se určitě shodneme. Jenže dokud neznáš operační systém, můžeš (neúmyslně) právě radit nesmysly. Takže tak.

Ty právě píšeš, že tazatel nemá znalosti.

Nic takového jsem nepsal, tak laskavě nelži.

Třeba programuje a zná programovací jazyk ....

Bla, bla, bla. Zase další ničím nepodložené výmysly. Třeba je jaderný fyzik nebo zedník, že jo? Kdo ví...

Já se ale hádat nebudu, svůj názor jsem napsal

Já taky. Hezký večer.

"A bez znalosti jaký má tazatel OS je to jen hádání a zavádějící rady" Tak jsem to asi psal já... Možná to myslels jinak a já to špatně pochopil. Předpokládám ale, že má 95% tazatelů tady nainstalovaný Windows pokud nenapíše jinak. Ale je to jedno.
Nouzový režim funguje i v Linuxovém jádru.

Omlouvám se za neaktivitu. Jedna se o operační systém Windows 10. Ta hra bude rok 1999-2000.
Jde o to, že zapnu PC, naskočí logo značky zakladovky, doplní se nápis že probíhá oprava (už si to nepamatuju přesně, jsem teď pryč) pak tam naskočí modrá obrazovka s volbou “restartovat” nebo volba na přepnutí do menu odkud se dá obnovit do bodu nějakého, obnova továrka, boot z média atd.. Zkoušel sem obnovu z 2 bodu co jsou k dispozici ale 1. nepomohl a 2. nebyl úspěšný. Takže mě napadá už jen zkusit obnovu továrka. Ale nechám si poradit cokoliv dalšího když někdo bude vědět.

Nechci do toho mluvit, ale já bych to vzal z gruntu a udělal čistou instalaci.
Pokud má samozřejmě zálohu dat. Pokud ne, bůh s ním

Práce tak dvě, tři hodiny a začíná s čistým systémem
Načetl si něco o záloze celého disku, viz Macrium třeba ten mám rád. Pro MĚ jednoduchý. Klikačka

Ta obnova továrka, nevím jak se chová nikdy jsem ji nedělal, nepoužil
U sebe po čisté instalaci jsem zrušil partyšnu kde bylo to továrko skryto. Získal jsem tím cca 600 MB

Těch 500-600 MB není "továrko" :-)

Je to WinRE oddíl pro případné opravy (když jsou W10 nefunkční/nebootují apod.) a vstup do UEFI (pokud to "hardwarově" nejde). Takže ses jen připravil o nějaké nástroje.

Továrko bývá na NB nebo značkových PC a je to pár GB (instalační image).