Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firewire

Odisiel mi ntb s firewire portom. Nemate niekto vedomost o nejakom konvertore z firewire na usb? aby som mohol pouzit "novy" ntb na stahnutie videi z digital 8? Kablom na Ali kde ma kabel jeden koniec USB a druhy mini firewire moc neverim, aj ked su tam 5hviezdickove hodnotenia, . . . ale mozno sa mylim a ma s tym niekto skusenosti. Nerad by som zase spojazdnoval tu velku opachu s pci kartou . . .

Bud jsem slepý, nebo na Alze nemají žádný převodník FW na usb. tak nevím, ale pokud to seženeš, tak by to snad mělo fungovat.

Tak jsem našel třeba (jestli funguje fakt nevím)

https://www.gsmcentrum.cz/redukce-kabel-adapter-data-con-x-primy-s-kabelem-v-usb-2-0-1

https://allegro.cz/nabidka/usb-2-0-typ-a-samec-na-firewire-ieee-1394-14208762846

Podle téhle diskuze to asi fungovat nebude

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/6922-redukce-z-firewire-ieee-1394-na-USB

Mám radíč v pc a je do slotu pcie 1 a funguje super a je malinká kartička za pár kaček.

A hlavně jsem dal odkaz kde se to řešilo a tohle tam jeden napsal cituji

Ten kabel se sehnat podařilo, ale bylo to hrozně nespolehlivé, navíc je to pouze jednosměrné, tzn, že to dělá převod jen z FW na USB, ale ne naopak.

Dik vsetkym za ich nazory. Velke pc mam aj s kartou, je to este stara pci (nie pcie !). Nieje to pripojene ani na net, len na stahovanie kaziet. Chcel som sa tomu vyhnut, lebo je to naozaj opacha :-).
Expres card by bola fajn, ale ten slot uz tiez nieje v novych ntb . . . Iba ak by sa mi podarilo rozchodit este D620 :-), ale tam nikdy nebol ten slot pouzity, tj vobec netusim ci je funkcny . . .
Kabel co ma na jednom konci 1394 a na druhej USB (je ich plny Ali) mi pripomina nejaky, tusim to bol cisco kabek na konzolu, na jednej strane koncovka rs232 na druhej rj45 :-), a tiez to nefunfuje ako prevodnik seriovej linky na ethernet resp naopak :-)
Zda sa mi, ze firewire je uz totalne mrtve . . .
Tak dik.

Pokud máš notes s Thunderboltem, pak existuje redukce na expresscard:

https://www.dtpobchod.cz/?cls=stoitem&stiid=34101

ale cena řešení je prostě už neúměrně vysoká a nejspíše to bude mít TB konektory pro Jabka. Nicméně by to řešilo tvůj problém - na jedné straně tahle krabička a nějaká redukce TB->USB-C

A ano, FW/iLink apod. jsou totálka. Vyjde tě levněji koupit novou AVCHD kameru na SD karty, pokud chceš stále fyzickou kameru: https://www.fotoskoda.cz/sony-hdr-cx405/?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAgeeqBhBAEiwAoDDhnwp7DR_PL4cJMOrvYmmVCLg1xB6Gk7fwxUati1ZpR_Sf7Vi23Mc5TRoCBisQAvD_BwE

edit: ten cisco kabel se běžně používá, RJ45 je standard i pro sériový port. Bohužel spousta lidí má pocit, že když pasuje konektor, tak to musí chodit.

nejaká jednoduchá redukcia alebo kábel usb-firewire sama o sebe fungovať nebude,ten kábel usb-firewire je pre špeciálne interné/externé videostrihové karty,ktoré majú prispôsobené interné integrované obvody a mikrokontroléry na komunikáciu medzi rozhraniami usb a firewire,usb a firewire nieje vzájomne priamo prepojitelné ........usb-firewire videocapture karty a externé boxy vyrábal kedysi MiroVideo,PinnacleSys,Fast Multimedia,Creative Labs VideoBlaster,Sony DVBK strihové karty,dnes už nikto.....