Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s notebookom

Zdravím, potreboval by som poradiť čo je na chybe na mojom staršom notebooku ... Notebook je dost starý našiel som ho v pivnici po rodine tušim na nom bol win xp ešte časom tam rodina dala win 10 alebo 11 takže boli asi aj menené ramky a ine veci .. ked mne padol do rúk notebook tak už bol s takým obrazom ako je vidiet v prílohe. Vyberal som aj disk myslel som že to len proste nezvláda win 10/11 ale aj bez disku to robilo ten obraz aj v biose následne som ho aj vyčistil ked už bol rozobratý a skušal som pritlačiť ramky aby bol lepší kontakt a zapol ho a zrazu to išlo normálne no na chvilku a od vtedy už ani to nepomáha bud to bola náhoda alebo je chyba v ramke ale fakt netuším preto sa obraciam s prosbou ak by niekto vedel čo to može byt bol by som rad za pomoc :) + dodávam že som skušal aj externy monitor takže obrazovka by mala byt v poriadku. Dakujem

Můžou to být RAM, ale pravděpodobnější bude asi vadný grafický čip. Nenapadlo Tě ten notebook vrátit, když víš, koho byl?

Vypadá to na chybu grafiky a klidně právě té RAM (pokud je sdílená i pro obrazovku, což u notebooků je spíš pravidlem).
Zkotrolujte jak vypadají kontekty, jestli nejsou pošahané (špinavé) nebo nějak poškozené.
Tohle by ale měl odhalit test během spouštění. Zkuste na tom notebooku spustit memtest, jestli neodhalí chyby, ale ten zase netestuje paměť grafiky.
Taky se přitlačením RAM mohlo přitlačit něco jiného. Kromě toho to může být vlasová trhlina na tišťáku. A nebo naprostá klasika, grafický čip (zapékání grafických čipů bývalo svého času hitem).

Popravde to bolo strašne v zlom stave plno prachu ale dal som si zaležat a poriadne opatrne to celé vyčistil može byt že v konektoroch ešte niečo je ale to je dost nepravdepodobné skor nejaky kontakt alebo ako pišete možu byt poškodené nejak som to podrobne neskúmal mrknem ešte na to a dakujem za radu skusim aj memtest.

Tak je v háji grafika. můžeš ji zkusit zapéct v troubě (celou desku). Hlavně ji po těch cca 7-8 minutách nevytahuj a nijak s ní nemanipuluj, jinak ti odpadnou kondenzátory a atd. Jen vypni troubu a pootevři dvířka a nechej ji přirozeně vychladnout. Ber to prosím ale až jako poslední možnost před vyhozením a počítej s pořádným štiplavým smradem.
Občas to pomůže, ale je to fakt poslední možnost. Jestli máš možnost a nástroje udělat reballing a reflow profi, bylo by to určitě lepší.
Tady máš hrubý návod jak na to:
https://www.tuningpc.cz/index.php/navody/tipy-a-triky/320-dosluhuje-vam-graficka-karta-upecte-ji-v-troube

normální člověk sem opíše přesný typ toho historického krámu = štítek zespodu.

vygooglím co to je, zjistím co to je za beznadějný shit s 1- (někdy s 2-jádrovým) slabým procesorem a nedostatečnou ramkou, vynadám mu ... a půjdeme si každý svou cestou.