Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VGA Bíla kontrolka na Zakladové desce

Zdravím.
Mam problém občasný problém se spuštěním mého PC.
Popis problému- Při zapínání když počítač je cca den vypnutý nenaběhne monitor. Ihned po restartu naběhne a pc funguje bez problému. Všiml jsem si že se rozvítí kontrolka VGA na desce (bíla barva)
dočetl jsem se že by to mohla být vadná deska či grafická karta. Tento problém je velmi občasný je i doba kdy my to neuděla ani jednou a naběhne to bez problému. I po delším neužívaní PC. A můj dotaz je jestli by to nemohl být problém i v monitoru. (dle mého nepravděpodobné ale chci se jen na to zeptat) mam totiž vadný monitor při zapnutí problikava až po zahřatí jede v pohodě. Ale první start když je zimní období blbne. V létě jede bezproblému.

Pokud svítí "kontrolka" na desce, můžeš vyloučit prakticky všechny SW závady, protože to vypadá (pokud "kontrolka" hlásí postup POSTu desky - viz manuál k desce) že je problém s rozběhem grafiky. Tedy:

1. aktualizovat BIOS
2. zkusit vypnout PCIe 4.0 v BIOSu
3. zkusit jiný zdroj nebo grafiku.

Blikání monitoru není příčina tohoto problému.