Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Miniatury-náhledy blokují Winexplorer11

Od upgradu na Win11 oblíbené zobrazení miniatur působí zamrzání Exploreru zvláštním způsobem. Začalo to blbnutím při zobrazení PDF, které potřebuji vidět v náhledech. Podle toho vím, co je v nich bez otevíraní. Nyní se to seká při všech formátech. Explorer kolabuje ale hned se opět otevře a resetuje ty náhledy. Průbežně při velkém množství promazávám obrazovou cache cleandiskem, nechám celou složku načíst znovu a vytvořit náhledy nové. Je to snad nejakým nastavením v třeba v hlavní cache?
Má s tím někdo podobnou zkušenost?
Petr

Ááá ESET! Pravděpodobně jsi právě ukázal na viníka. Tyhle bezpečnostní balíky jiných firem se "zahryznou" do systému docela hluboko, což většinou Windows nemají rády. Defender, integrovaný do Windows, je plně dostatečný a vyhovující antivir.

Windows Search = služba pro hledání souborů, indexuje nejen názvy, ale u souborů známých typů i jejich obsah.

stahnout:
ms autoruns - prehled startujicich procesu a sluzeb
ms tcpview - co se kam pripojuje

nahledy: ms za 20 let nezvladl iconcache. nic slozitejsiho od nej necekam.

eset: kdyz se clovek nudi a potrebuje resit zbytecne problemy. anebo kdyz svuj ucet spravce nechava na hrani detem.

Nedávno jsem řešil podobnou věc s q-syncem. Taky sestřeloval náhledy v průzkumníku. Nějaká synchronizace v podobě OneDrive nejede? Začal bych vypnutím nesmyslů při startu a možná projet PC Eset online scannerem, ale pokud máš plnou, měl by být PC v tomto ohledu OK.