Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak spustit (bez dalších potvrzení) *bat jako správce?

Mám hotový *bat, jeho obsahem je mj. i "vypínání" a "zapínání" ethernetu/internetu. K tomu zástupce a tam nastaveno spouštění s právy správce (kvůli tomu vypínání).

..
netsh interface set interface "Ethernet" disable
..

[97835-runas-png]

Kliknutím na zástupce následně vyskočí hláška Řízení uživatelských účtů (protože UAC, které měnit nemíním), zda chci Windows Command Processoru povolit provádění změn. Po odsouhlasení začne batka pracovat.
Lze stejného dosáhnout nějak bez tohoto mezikroku? Prostě jen klik na zástupce a už aby to jelo?

Vím, že obecně je to bezpečnostní chyba. Vím ale naprosto přesně co chci a co to dělá a nechci manželku obtěžovat nějakým dalším potvrzováním. Obzvláště i proto, že je naučena bezhlavě neklikat a nepotvrzovat naprosto nic, a tohle by ji mohlo zhudlařit.

Když to nejde, nedá se nic dělat :-)

Díky.

Přesně tak.
Okno/okna programů naopak manželka vidět musí, jen to odkliknutí konkrétního UAC okna je otrava (když to silně přeženu: aby se mě furt ptala, jestli je to OK... a pak čirou náhodou někdy z nepozornosti či zvyku "vždyť je to OK" povolí něco nechtěného).

Není to nic zásadního, vlastně mě to napadlo jen proto, že se ji snažím některé věci zjednodušit.

Jaké okno programů, když chceš jen spouštět batku?
UAC mi tady nevyskakuje, přestože to nemám zakázané.
Stačí kliknutí na VBS (nebo jeho zástupce).
To, co ti navrhuji, je jednoduché - stačí to vyzkoušet (po úpravě toho *.VBS - cesty k .batce).
Když to nebude vyhovovat - Koš máš snad dost velký.

...UAC mi tady nevyskakuje...

Nevyskakuje, protože pokud v tom vbs dáš cestu k cmd a poklikáš na to vbs tak se to cmd spustí bez admin práv.
Si to vyzkoušej, třeba na tom cmd co má L-Core v úvodním příspěvku, zakáže ti síťovku ten tvůj vbs s vloženým cmd? Nezakáže ti síťovku, protože ten cmd není spuštěn s admin právy, akorát skryje cmd okno, což ale on neřeší.
A on tu řeší UAC při spuštění cmd s admin právy .-) Tvůj vbs řeší okno programu, v případě cmd skrytí cmd okna, což je něco jiného než UAC při spuštění cmd s admin právy. Ještě ti to furt není jasné?