Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Booting iba do biosu bez externej gpu

Zdravim
Mam problem s nacitanim Windowsu 10. Predal som GPU tak mam len internu GPU na procesore i9 13900k. Stale ma hadze do biosu. CSM som zmenil na enabled , ale po restarte sa to nezmeni a ostava disabled, skusal som aj vypnut secure boot, ale tiez to nejde, po restarte sa vrati na enable. Neviete co by trebalo este pomenit v biose aby to nabehlo? Skusal som vybrat baterku, nacitat optimalne nastavenia, ale zatial nic nepomohlo. Doska pre zaujimavost je Gigabyte Aero G z790.
Diky za kazdu radu.

Běž trošku s dobou :-)
Zazálohuj uživatelská data.
Zaktualizuj EFI pokud není nejnovější.
Stáhni instalačku Windows 11 (iso nebo esd).
Vyčisti, převeď a zformátuj flashku na GPT a NTFS pomocí diskpart.
Zkopíruj ručně soubory instalačky na flashku.
Nastav efi na kompatibilní s Windows 11 (efi, tpm, secure boot, csm disable...).
Nabootuj z instalačky, odstraň všechny oddíly na disku, na který chceš instalovat Windows, a instalaci proveď na prázdné místo (instalačka disk převede na GPT).
Teoreticky bys pak měl mít pc v nejlepším možném stavu :-)

Ako nebol by problem nanovo nainstalovat, len vela som z toho este nerobil, ako je napr. previest disk na GPT, viem to spravit vo windowse,ale disk musi byt prazdny v spravca diskov atd. pokial sa nedostanem do windows, tak to neurobim tymto sposobom. diskpart som neskusal
Ako zalohovat pokial sa nedostanem do windowsu. Nikdy som nepotreboval zalohovat, tak so to nerobil.
aktualizovat efi, bios som aktualizoval neviem ci aj efi.
windows som instaloval iba z dvd