Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový počítač

Dobrý den, jelikož mi odchází počítač, tak si sem jdu pro radu
Sháním nový akorát se v tom nevyznám, potřebovala bych něco co je výkonnější, hraji docela náročné hry.. Do 30tisíc ideál, budu ráda když mi sem něco naposíláte
Vůbec nevím co je co, takže nerada bych koupila něco co není kvalitní
Předem děkuji😊

Z Zive.cz:

CZC zlevnil herní počítač vlastní výroby Gaming Knight GC243 na 23 790 Kč. Aktuálně vyjde levněji, než je součet cen za jeho jednotlivé komponenty. Ty jsou vybrané dobře pro hraní ve Full HD. Uvnitř je deska s čipsetem AMD A520 včetně Wi-Fi a Bluetooth, šestijádrový Ryzen 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, grafika GeForce RTX 4060 OC a 550W zdroj s certifikací 80Plus Bronze. To vše uložené v prosklené skříni Asus TUF GT301 Gaming Aura. Systémem je Windows 11 Home.

nerád ti do toho vrtám, ale už len kvôli záruke by som to neradil kupovať. NA všetko dohromady je záruka len 2 roky pri čom na jednotlive komponenty ako je napríklad zdroj, je záruka 10 rokov.
Hlavne by som to nekúpil z toho dôvodu, lebo nikto nevie, aký amatér to skladal, či mal dobrý deň alebo nie a či tam náhodou niečo neulomil a potom sa môže Charlote kvôli reklamáciam aj zblázniť

Záleží co je tam za zdroj, značku neuvádí. Ale jak už píše Lorenzo, záruka celku je jen 2 roky.

O spolehlivé napájení se stará prověřený a efektivní 550W zdroj s certifikací 80Plus Bronze

Snížení ceny se dá vyrovnat i koupením OS za stovku, což zaplatí i sestavení.

Osobně (a obecně) bych doporučil skládačku. Tedy nekupovat hotový PC, ale nechat si jej složit (klidně u CZC, Alza či podobně - nebo od někoho známého, kdo ví, co a jak a zabývá se tím) podle doporučení jiných.

Asi bys měla více specifikovat své požadavky (jaký máš monitor/rozlišení, zda potřebuješ i operační systém, jaké máš požadavky na velikost disku/disků atd.)