Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě AM4 B550 desky

Ahoj, vybírám si mezi dvěmi základními deskami, jedná se o ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II a MSI MAG B550 TOMAHAWK. Rozdíl mezi wifi/bluetooth verzí a tou, co to nemá, je u Asusu asi 100 korun, tak proto tam dávám tu verzi wifi. Budu to mít k procesoru 5700X.

Potřeboval bych poradit, kterou koupit, a nejlépe i důvod, proč bych tak měl učinit. Pokud si myslíte, že je na trhu ještě nějaká lepší koupě za obdobnou cenu, tak ji můžete přihodit k diskuzi. Děkuji vám.

Ta Asus má navíc Wifi a bluetooth, takže jestli to využiješ, asi bych bral tu. Co se týká kvality zpracování, těžko soudit. Pokud využiješ Wi-Fi a bluetooth, ber Asus. Pokud ne, bral bych MSI. Ta Asus má na druhou stranu rychlejší síťovou kartu, ale v praxi to nejspíš nepoznáš. Ani jednu z těch dvou desek jsem v ruce neměl, tak soudit nemůžu. Kupovat to pro sebe, beru Asus, protože některé MSI desky mě hodně zklamaly, ale to je jen můj názor. Sice jim říkám "Aušus", ale něco vydrží, tak to neber nijak zle. Za mě Asus.

Z uvedenych bych zvolil F od Asus.
Mimo vyse uvedene Wifi a BT ma i vice USB portu.
O proti Tomahawku, ROG od Asus jsou spise ty lepsi a kvalitnejsi desky, Tomahawk je talkovy stred od MSI.
Bylo by dobre uvest i jestli planujes Overcloking jestli chces doporucit neco jineho, ale v tvem pripade nic lepsiho nez B550 stejne nebude mit hlubsi smysl.

Já jsem právě nejdříve pokukoval po ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II , neboť BT se mi může hodit, kdyby mi "umřel" BT na USB (používám přes něj gamepad). A rozdíl v ceně je mezi těmito dvěmi verzemi malý. Pak jsem ale našel tu Strix, která by tedy měla mít i lepší zvukovku a pár dalších věcí. Posléze jsem narazil na tu Tomahawk, kde se mi líbí, že umožňuje připojení USB-C dopředu (moje case to sice nemá, ale tak mohlo by se hodit, kdybych někdy kupoval novou bednu).

Pro upřesnění:

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Realtek ALC S1220A (Nejlepší integrovaná zvukovka, která je k dispozici.)

ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II - Realtek ALC887/897 (To jsou dvě různé, tak kterou tam dávají? Která je zrovna po ruce? 20 let starý odpad, to si z nás Asus dělá srandu!)

ASUS TUF GAMING B550-PLUS - Realtek ALC S1200A (Nové řešení vycházející z té highend S1220A, ale ořezané, pro naprostou většinu uživatelů zcela dostačující.)

MSI MAG B550 TOMAHAWK - Realtek ALC 1200 (Nové řešení vycházející z té highend S1220A, ale ořezané, pro naprostou většinu uživatelů zcela dostačující.)

Takže ano, udělal jsi dobře s výběrem desky, já na ní šetřil a proto jsem šel do levnější TUF GAMING B550-PLUS, která je furt dost dobrá, ale nemá tu úplně top výbavu. Tomahawk je taky dobrá deska, ale soupeří s tou mou od Asusu a přitom je dražší.