Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě AM4 B550 desky

Ahoj, vybírám si mezi dvěmi základními deskami, jedná se o ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II a MSI MAG B550 TOMAHAWK. Rozdíl mezi wifi/bluetooth verzí a tou, co to nemá, je u Asusu asi 100 korun, tak proto tam dávám tu verzi wifi. Budu to mít k procesoru 5700X.

Potřeboval bych poradit, kterou koupit, a nejlépe i důvod, proč bych tak měl učinit. Pokud si myslíte, že je na trhu ještě nějaká lepší koupě za obdobnou cenu, tak ji můžete přihodit k diskuzi. Děkuji vám.

Pro upřesnění:

ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II - Realtek ALC S1220A (Nejlepší integrovaná zvukovka, která je k dispozici.)

ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II - Realtek ALC887/897 (To jsou dvě různé, tak kterou tam dávají? Která je zrovna po ruce? 20 let starý odpad, to si z nás Asus dělá srandu!)

ASUS TUF GAMING B550-PLUS - Realtek ALC S1200A (Nové řešení vycházející z té highend S1220A, ale ořezané, pro naprostou většinu uživatelů zcela dostačující.)

MSI MAG B550 TOMAHAWK - Realtek ALC 1200 (Nové řešení vycházející z té highend S1220A, ale ořezané, pro naprostou většinu uživatelů zcela dostačující.)

Takže ano, udělal jsi dobře s výběrem desky, já na ní šetřil a proto jsem šel do levnější TUF GAMING B550-PLUS, která je furt dost dobrá, ale nemá tu úplně top výbavu. Tomahawk je taky dobrá deska, ale soupeří s tou mou od Asusu a přitom je dražší.