Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC - vypadá, že běží, ale nekomunikuje s monitory

Minulý týden jsem přinstaloval OS, a po nainstalování všech potřebných ovladačů a programů (většinu, ikterou jsem měl nainstalovánu před tím, jsem nainstalovat nestačil), mi výkon procesoru neustále skákal mezi 10 a 99 %,s tím, že většinou byl v horních pásmech výkonu. Během týdne se mi několikrát stalo, že se počítač po zapnutí rozběhl, ale na monitoru nic (zkoušeno i na jiných), takto zapnut byl cca 3krát, a v současné době, již nenaběhne na monitoru nic, ale počítač jako kdyby běžel. 6ádně varovné zvuky se z něj neozývají anio nic podobného. Zajímalo, by mne čímby to mohlo být, napadá mě procesor, ale jsem laik.
Dík Petr

Neuvádíš zásadní věc. Jestli jsi jen přeinstaloval, nebo se mezi tím i hrabal v bedně. To co popisuješ se většinou stává po "úklidu" v bedně. Pokud chceš postupovat systematicky, vyndej základovou desku, polož ji na stůl a připoj jiný, třeba půjčený zdroj, zasuň paměti, grafiku a připoj monitor, nic víc. Po zapnutí zkratováním příslušných pinů na desce se musí rozběhnout větráky a na monitoru naběhnout hlášky BIOSu. To je základ.PAk připoj mechaniku (připojuj při vypnutém počítači, už radši píšu i takovéto samozřejmosti) a nabootuj z diskety DOS nebo z CD Linux. Za určitých podmínek totiž může bootování překazit třeba vadná klávesnice nebo ventilátor s jehož údaji o počtu otáček si BIOS neví rady.