Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Steam a rodina

Ahoj,

kolegyně má dva syny a oba dostanou k vánocům každý svůj herní notebook. Poprosila mě abych na každý nainstaloval steam a vytvořil jim účty (do teď steam nemají) Jak je to ale s nakupováním her, kdyby oba chtěli současně hrát jednu hru - musí je koupit oběma, nebo si má taky jako rodič vytvořit účet, na ten koupit hru a pak to jde nějak nasdílet do rodiny? Vím že je tam možnost sdílení knihovny až s 5 lidmi, ale je u toho poznámka že v tu chvíli může danou hru hrát jen jeden člověk... Pak vím, že je tam i jeden rodinný účet, ale ten nevím jak funguje...

Díky...

Obávám se, že každý syn bude muset mít svůj vlastní účet. Pokud by nevyžadovali hraní současně, lze použít sdílení knihovny.

Služba Steam nepodporuje užívání jednoho účtu několika uživateli naráz – hry přiřazené k účtu služby Steam jsou licencované pouze pro použití držitelem účtu.

https://help.steampowered.com/cs/faqs/view/71EA-CDCE-FB5C-82B3

https://help.steampowered.com/cs/faqs/view/57A7-503C-991F-E9A8

Koupíč synům autíčko, buď si s ním může hrát jeden nebo druhý, ale nejde to auto rozpůlit, aby s ním mohli hrát oba současně, to už by nebylo auto.

No a Steam tu logiku sdílí také. Hrát může jeden nebo druhý, ale ne oba naráz. Pokud chtějí hrát nějakou multiplayerovku spolu zároveň, budou muset mít každý svou kopii hry.