Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký disk na "příruční" zálohy v PC?

V PC mám disk na příruční/operativní zálohy, kam kopíruji zálohy svých dat a mám tam po ruce také skladiště různých multimédií a věcí kolem her. Není to jediná záloha, ty mám i na ext. discích a v NAS.
Koukám do Crystal Disk Info a vidím tohle (nejsem schopen posoudit nebezpečnost téhle situace):

[97871-hdd-png]

Disk tedy raději koupím nový, v tomhle PC mi 2TB určitě stačit bude.
Protože se v discích opravdu nevyznám (red, blue atd.), zeptám se, co koupit? V NASce mám IronWolfy, bude vhodné do PC pořídit totéž? Třeba toto: https://www.czc.cz/seagate-ironwolf-3-5-2tb_2/375559/produkt?gad_source=1
Vím, PC neběží 24/7, ale třeba jen 12/7.

Nebo raději jiný typ? Jak píšu, 2TB stačí, o něco dražší čtyřterový také přežiju.
Poraďte, díky.

Určitě ten Ironwolf, používám dlouhodobě i ke stejným účelům, výborný disk, narozdíl od Barracudy to vůbec neodchází.

U WD je problém, že hodně disků je dneska SMR a mimochodem tenhle problém, co máš, jsem měl opakovaně s WD Blue a jednou s WD Red. Blue už nemám ani jeden. Red mám jediný.

Jo a ty 5900 a 5400 Ironwolfy jsou i krásně tiché disky, takže další výhoda třeba proti WD Red.

Co ale musim souhlasit s jednim zdejším komentářem, já už kupuju HDD minimálně 4TB. Jestli ti fakt stačí 2TB, tak zvaž SATA SSD ideálně držák typu Crucial MX500.