Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade PC, prosím o radu

Zdravím všechny, chtěl bych upgradovat moji sestavu, můžete mě prosím poradit co nejlépe pořídit? Děkuji.

Základní deska: B150 PC MATE (MS-7971)
Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-6500 CPU @ 3.20GHz, 3192 Mhz, jádra: 4, logické procesory: 4
Fyzická paměť: 8,00 GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB

chtěl jsi po něm možný rozpočet a když se tu podruhé stavil, pořád sám neví, kolik chce utratit.
nebo jaký má zdroj, jestli to utáhne, neví ani to.
když mu tam nějaký bfu napíše naprostý nesmysl, je to "co potřeboval vědět". fak smutné.

minimální náklady? procesor mu utáhne zhruba grafiku řady xx60, tak jestli vezme z bazaru 1660 nebo 2060.
upgrade cpu z i5 na i7 nepovažuju za bůhvíjaký zázrak, nějaká ht jádra jsou spíš vtip a já takový upgrade staré desky považuju za vyhozené peníze.
podstatně výkonnější grafiku (a rozlišení jak píšeš) by musel živit výkonnější procesor, to není úplně práce pro starou desku. v případě intelu musí i zdrojem přitopit pod kotel, čili komplet nový pc.

tak jsem zvědavý, jestli mu dojde, že konečně musí napsat něco určitějšího místo kádrování internetových fór.
anebu tu má škatulku, kde si třeba vybere: https://pc.poradna.net/?category=15-computer-configurations

Tak najlepsi procesor k doske bude zrejme intel i9-9900K, samozrejme dobre chladenie
Grafiku moze dat AMD Radeon RX 6800 XT alebo rtx 3080 ale bude tam bottleneck , takze nieco okolo rtx 3060, amd neviem povedat
Zvysit RAM aspon na 16GB , na vacsinu hier to bohate staci.

samozrejme ide o rozpocet :-)

V pohodě, koukám, že je to na všech fórech u nás v České republice stejné, hodíš dotaz ( ano možná né úplný - což plyne z mé neznalosti, proto se tady ptám... ) a místo konstruktivní odpovědi se znalci začnou řezat... Takže prosím pokud někdo může napsat jaký procesor a jaká graf. karta ( paměť jsem pochopil, že 16GB ) za jakou by to zhruba bylo cenu, aby to mělo význam, tak velice děkuji.

Jo, taky koukám, že na hodně fórech lidi nenapíšou základní údaje a vymlouvají se na neznalost. Jak souvisí neznalost v oblasti PC s tím, že nenapíšeš cenu, jakou jsi ochoten zaplatit za upgrade? Pouč mě.

Hlavně že chceš konstruktivní odpověď, to je super. Trochu se nad sebou zamysli.

... aby to mělo význam ...

Ale my nevíme, co má pro tebe význam? Stále to nechápeš? Asi ne.
Každopádně můj skromný názor je, že je potřeba vyměnit komplet střeva, tedy deska+CPU+chladič+grafika, v nouzi by se dala použít RAM, case a neznámý zdroj. Návrhy sestav a vhodných komponentů jsou tady několikrát týdně, ale asi ses nenamáhal s hledáním. Že by lenost?