Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade PC, prosím o radu

Zdravím všechny, chtěl bych upgradovat moji sestavu, můžete mě prosím poradit co nejlépe pořídit? Děkuji.

Základní deska: B150 PC MATE (MS-7971)
Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-6500 CPU @ 3.20GHz, 3192 Mhz, jádra: 4, logické procesory: 4
Fyzická paměť: 8,00 GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB

chtěl jsi po něm možný rozpočet a když se tu podruhé stavil, pořád sám neví, kolik chce utratit.
nebo jaký má zdroj, jestli to utáhne, neví ani to.
když mu tam nějaký bfu napíše naprostý nesmysl, je to "co potřeboval vědět". fak smutné.

minimální náklady? procesor mu utáhne zhruba grafiku řady xx60, tak jestli vezme z bazaru 1660 nebo 2060.
upgrade cpu z i5 na i7 nepovažuju za bůhvíjaký zázrak, nějaká ht jádra jsou spíš vtip a já takový upgrade staré desky považuju za vyhozené peníze.
podstatně výkonnější grafiku (a rozlišení jak píšeš) by musel živit výkonnější procesor, to není úplně práce pro starou desku. v případě intelu musí i zdrojem přitopit pod kotel, čili komplet nový pc.

tak jsem zvědavý, jestli mu dojde, že konečně musí napsat něco určitějšího místo kádrování internetových fór.
anebu tu má škatulku, kde si třeba vybere: https://pc.poradna.net/?category=15-computer-configurations