Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nástroj na migraci ze starého PC na nový

Starám se v rodině o řadu počítačů, a často řeším přechod na nový počítač, tedy čistá instalace windows vč ovladačů + zkopírování dat + instalace stejných programů + migrace Firefox + customize Windows.

Je nějaký program, na ulehčení těchto migrací, aspoň na část práce?

Děkuji AZ

cyber protect bude asi nový název klonovadla, co se tak do roku 2021 jmenovalo true image a ještě se za to neplatilo roční výpalné.
nápad asi pěkný, bohužel provedení antimalware ochrany v provedení acronisu tragické. k tomu výpalné, které samozřejmě leckoho odradí.

vlastně jen kvůli boot verzi média universal restore jsem acronis true image 2021 kupoval. stejně mě zaujalo, že 2x větší médium zná chipsety asi do generace jako stará v.2015, novější mu musím ručně předhazovat. je už sice kompatibilní s nvme, ale neumí je na klonovaný disk samo dodat.
ale důležité je, že to funguje.

klidně bych někam fouknul .iso na ověření, ale zakázali nám uložto (a pornfile, parchanti!)

Samozřejmě existují různé programy na migraci programů, nastavení a uživatelských dat.... Dost taky pomůže ukládání do cloudu...

Jen je důležité pamatovat, že si migrací do nového PC zkopíruješ i veškerý "bordel" ze starého PC.

O kolik počítačů se staráš? Kolikrát do roka řešíš nákup nového PC? Taky není na škodu proškolit uživatele, aby si byli schopni alespoň základní programy nainstalovat sami.

Tolik jen takové malé zamyšlení.