Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem datum na SD kartě

Prosím o radu. Nahrávam na SD kartu na videokameru, kde zadám datum. Při přehrání do PC ale datum nahrání zmizí
Potom v programu Movie vytvořím film, ale opět bez datumu nahrání, Existuje nějaký program ,kde datum zůstane? Dekuji.

Co přesně míníš "datum nahrání" ??? Video jako soubor má běžné "datum vytvoření" a "datum změny", které se ale mění podle manipulace se souborem v rámci filesystémů. Nemá EXIF jako fotka. Možná má "uvnitř" nějaké "datum pořízení", tam pak záleží na programu/střihu, jak s ním zachází.

V programu Movie maker nahraji z SD karty videa co jsme nafilmovali a a spojíme v jeden film. Na SD kartě v kameře Canon je vždy dole
datum a hodina ,kdy bylo filmováno. A pokud toto video ve formátu MTS přidám k vytvoření filmu ,pak. tam datum a hodina není. Pokud zkopiruji soubory z SD karty videokamery na pevný disk. datum a hodina tam také není. Potřeboval bych ,aby se při kopírování objevilko i datum nahrání videa. Děkuji.

Datum a čas (a číslo půlsnímku), které ukazuje kamera je v extra souborech, protože amatérské programy neumí pracovat s time code (TC) streamem. Pouhým překopírováním video souborů pochopitelně TC zmizí, neb je v extra adresáři a jen kamera ví, který soubor patří kterému videu. Movie Marker je parodie na střižnu a ten už vůbec to zpracovat neumí. Pro zpracování a nelineární střih za pomocí TC, je nutno použít profi programy (například Cinellera) - ovšem jestli z neprofi kamery vydojí ten TC, tomu také moc nevěřím. Ale umí si udělat vlastní TC.