Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit ve Win 11 vlastní výchozí aplikace pro VŠECHNY uživatele?

Ahoj,

otázka viz předmět. Situace následovná: Na počítači (bohužel verze Pro i Home) se bude přihlašovat v průběhu času více uživatelů a je třeba, aby nemuseli nastavovat věci jako Acrobat, VLC, apod. A protože se jedná typicky o čisté PC, neřeším již existující profily (pokud by to někdo uměl i na stávající profily, tak megasuper, ale není to podmínkou).
Zkoušel jsem běžně popisovaný postup přes DISM /export a /import, to nefunguje (a řekl bych, že někdy kolem Win10 1809 to fungovalo, protože jsem to už jednou řešil). Stejně tak přes "emulaci" GPO přes registry. Zkoušeno jak před aplikací ForensIT defprof, tak po něm.

MicroShit mě neskutečně sere.

Díky předem, pokud se někdo najde.

Tak násilné nanucení náhradou souboru zafunguje, ale pouze částečně. Např. asociace .avi se přesto změní, totéž prohlížeč internetu.
Napadá mě ještě vyházet všechny předinstalované aplikace (typicky přehrávač videa), ale to budu zkoušet až v testovacím virtuálu během týdne.

M$ jsou fakt hovada... ach jo!