Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Česká klávesnice s nesetřitelným potiskem

Dělají se vůbec klávesnice, kde na jednotlivých klapkách nejsou písmena jen natištěné (nebo jsou "natřené černou barvou" kromě písmenka)? Mně se po cca roku prostě odírají, což zaprvé vypadá v případě podsvícení blbě, zadruhé odrané klapky se špatně identifikují. Je jedno, zda je to obyčejná nebo (levná) mechanická.

Mám dojem, že kdysi byly jednotlivé klávesy ze dvou dílů, zvlášť "tělo" klapky a zvlášť samotné písmenko (v jiné barvě).

Pokud máte zkušenost nebo tip na takovou, prosím o odkaz. Výhradně s vysokým zdvihem (preferuji mechanickou), na nízkoprofilových nedokážu psát.
Díky.

loading...

jj, stírá se to a ani Logitech za 3 tisíce není o nic lepší.

Mně se to stírá na WSAD.

Náhradní klávesy se u nás koupit nedají.

První řešení, které jsem udělal, se neosvědčilo:

https://www.obi.cz/pomocnici-v-domacnosti/alteco-popisovac-paint-marker-cerny/p/5652490

Obtáhnul jsem si to okolo, ale k ničemu, ikdyž to zaschne, tak prsty jsou zjevně tam mastné, že to povolí a po jednom večeru už jsem měl prsty úplně černé.

https://www.obi.cz/lepici-pasky/tesa-elektroizolacni-pvc-paska-cerna/p/4753976

Teď jsem to obtáhnul obyčejným CD popisovačem a přelepil klávesu černou elektrikářskou páskou s tím, že u A se mi povedl vystřihnout poměrně pěkný trojúhelník a u S jsem vystříhl obdélníček v místě písmena, byla to piplačka. Zatím to několik dní drží, uvidim jak dlouho. Elektrikářská páska vůbec není cítit na prstu, že tam je navíc.
Ale horší klávesnice na chalupě mě ještě čeká.

Kdyby měl někdo lepší nápad, tak dejte vědět.

Edit: Jinak technologie je taková, že se celá klávesa natře černou barvou a potom se ty písmena vyrývají gravírovacím strojem (laserové gravírování). Není to tak, že by obtírali písmenko. ;-)

Máš v podstatě dvě možnosti: změnit styl psaní (ano, to poškození je od nehtů**) a nebo si koupit do foroty půl kontejneru levných klofen a v okamžiku kdy se ti znelíbí je poslat na onen svět via sběrný dvůr.

**Znal jsem jednoho člověka, který byl mírně postižený, a ten měl takový brutální úchop a techniku psaní, že klávesnici i myš doslova nehty prodřel.

Reagoval jsem na L-Corea, a technicky vzato to není žádná urážka (a ani to tak nebylo myšleno). Pokud píšeš nikoli bříšky prstů, ale pomocí špičky prstů (prst kolmo dolů), tak nehet bude s klávesnicí v kontaktu vždy. Klidně si to zkus.

Každý člověk píše na klávesnici jinak, souvisí to s velikostí ruky, délkou prstů nebo záprstních kůstek, pozicí zápěstí vůči klávesnici, způsobem posedu, výškou stolu a milionem dalších proměnných.

Všimni si, jak píšou mladé slečny, s nehty jako kráva a ještě nalepovacími. Jen bříšky prstů, páč by si krásně barevné nehtíky zlikvidovaly okamžitě. A to ještě větší zábava byla na mechanickém psacím stroji. To jsem tenkrát obdivoval mou sexretářku, jak dokázala rychle psát i s nehty půl metru dlouhými.

Promiň, měl jsem tam dát smajlíka, myslel jsem to v dobrém. :-)

Jen chci říct, že vážně ne, ťukám do klávesnice bříškem prstu a opravdu je to, jak říká myslim JaFi, je to od potu a od nedobře nanesené barvy, která okolo gravírovaných kláves nedrží, jak by měla. Jak obě klávesnice Logitech, co mám tak dřívější SPC, ta měla i další problémy, u všech to odchází na WSAD + levý SHIFT, teda nejvíce používané klávesy díky hrám.

Logitech G810
Logitech G513
SPC Gear GK540

U té Logitech klávesnice máš černě natřené klávesy, na kterých je gravírováním udělané písmeno, takže je to tam průhledné. Nevím, jak je to na tom "keyboard stickers" ale to písmeno by muselo být průhledné a navíc nejsou písmena na Logitechu veprostřed, ale nahoře. Muselo by to i velikostí písmen odpovídat.

Pořád mi připadá nejlepší ten nápad to prostě něčím přetřít tam, kde je ten černý nátěr poškozený, ale ten popisovač se neosvědčil. A nevím teda, co jiného použít. :-/

Mám svítící ConnectIT (abych v noci na ní viděl). Tam jsou litery z průhledného plastu, nedají se smazat ani když moc chceš. Bacha, aby byly skutečně prosvícené litery, ne klávesy jen kolem. Jednak ty mají normální popis, druhak ve tmě je prd vidět, co je to za písmenko a akorát to svítí do xichtu. Ne, že by mi to zas tak vadilo (píšu jedině po slepu), ale přecijen se občas podívám na nějako Fx a tak nějak.

Cropmark AG Switzerland alias predajná značka LMP,laserom vypalované písmenká a čísla,prakticky nezničitelné,hliníkové telá, bt alebo drátové usb-c/tb3,ale pre väčšinu ludí asi nezaujímavá cena.....

Kdysi dávno, v dobách dřevěných počítačů ECněco, byly k nim dodávány (z bratrských důvodů) ruské terminály. Sice s latinkou na klábosnici, leč ó běda, s ruským prstokladem. Na tom se psát prostě nedalo. První co bylo, vytiskla se abeceda a přelepily klávesy papírkama podle českého rozložení. Uviděl to jeden horlivý aparátečník a seřval celý personál, kdože takové krásné klávesnice takto surově zničil.

Tak ty vyšůchané klávesy taky přelep papírkem :-D:-D.