Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD 3TB, správce disků hlásí 750GB

Pořídil jsem nový IronWolf 3TB jako náhradníka za původní dvouterrový WD. Připojil jsem ho pomocí USB do "dokovací kolíbky" (abych na něj překopíroval obsah původního disku), ve správci disků W10Pro mi to nabídlo GPT inicializaci, OK… ale disk se ukazuje jen jako 750GB.

Co s tím? Je pravda, že ta "kolíbka" je starší..

Kolíbka má určitě nějaké označení a podle označení se dá dohledat specifikace - omezení velikosti. ;-)

Stará dokovačka s pomalým USB přenosem.... tfuj. Do stolního PC doporučuju koupit interní rámeček, kdykoliv disk připojíš nebo odpojíš a pojede plnou rychlostí SATA III.

Jasně, jen jsem se chtěl na ten disk "podívat", půjde do PC a kopírovat se bude až tam.
A vlastně i prověřit tu starou kolíbku, teď se přes ní koukám na staré 700GB HDD, je to funkční. Ba i deset roků starý TC kontejner přes jeden celý fyzický disk funguje.

vsechny normalni partition managery 3.stran ukazuji i typ disku podle vyrobce: i z te zkratky vidis, ze je spravne detekovan a jakou bys mel ocekavat kapacitu. priznavam ovsem, ze jsem se jeste nepotkal se stavem, ze jakysi stojanek nebo redukce muze mit vliv na zobrazovanou kapacitu. ale usb2 kram tu mam jen pro ide disky, vsechno ostatni uz je z pricetnejsiho stoleti. u usb kramu pro sata150 mi kolegove nastesti polamali kabel, tim se takove shity prirozene obmenuji za novejsi.

pro podporu 3tb ten pc (jeho os) musí znát gpt disky. u mbr disku vyčte jeho typ z eprom, ale neumí založit oddíl větší než 2tb.
poslal bych usb2 stojánek ze století páry na onen svět a řekl ježurovi, jestli nemá něco příčetnějšího.

dřív ty usb stojánky stávaly od 500 výš. nemám dojem, že mi za tu dobu vzrostl plat o 50%:
https://www.suntech.cz/default.asp?cls=stoitems&stifulltext_search=and&fulltext=dock+sata