Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD 3TB, správce disků hlásí 750GB

Pořídil jsem nový IronWolf 3TB jako náhradníka za původní dvouterrový WD. Připojil jsem ho pomocí USB do "dokovací kolíbky" (abych na něj překopíroval obsah původního disku), ve správci disků W10Pro mi to nabídlo GPT inicializaci, OK… ale disk se ukazuje jen jako 750GB.

Co s tím? Je pravda, že ta "kolíbka" je starší..

pro podporu 3tb ten pc (jeho os) musí znát gpt disky. u mbr disku vyčte jeho typ z eprom, ale neumí založit oddíl větší než 2tb.
poslal bych usb2 stojánek ze století páry na onen svět a řekl ježurovi, jestli nemá něco příčetnějšího.

dřív ty usb stojánky stávaly od 500 výš. nemám dojem, že mi za tu dobu vzrostl plat o 50%:
https://www.suntech.cz/default.asp?cls=stoitems&stifulltext_search=and&fulltext=dock+sata