Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padani her

Dobry den, mam problem s grafickou kartou, nejsem si jisty jestli je to primo grafikou, ale do vcera vse bezelo jak ma, dnes zapnu pc hry mi padaj na plochu, starsi hry bezi normalne u novych narocnejsich mi u jedne vyskocilo ze nemam dostatek video pameti, tenhle problem se mi stal po vymene hardwaru(grafika procesor zdroj) pak to mesic bezelo normalne a dnes to opet pada nerozumim proc grafika rtx4090 procesor i9-14900 zdroj 1000w, jak rikam problem uz jsem mel hned na zacatku po vymene hardwaru pak to proste prestalo a ted po mesici to zase udelalo, muze byt problem nekde ve windows? Za kazdou radu budu vdecny, teploty jsem meril a byly ok.

Tak jo konecne jsem na to prisel. i9-14900K ma jet na maximum 5.6ghz (core ratio x56) uvadi to sam vyrobce. Nechapu tudiz jaktoze jsem tam mel od zakladu jako default core ratio x57-to znamena pretaktovany. Prvni jsem to udelal pres programek od intelu kdy jsem snizil to ratio na x56 a prestalo to blbnout a i hry jeli lepe. Akorat programek musite pri kazdem zapnuti pc znovu pouzit, takze jsem se vrtal v BIOSu a tam jsem core z auto zmenil na manual a to core ratio jsem tam nastavil x56 a ted uz i programek od intelu ukazuje default x56 a ne x57. Tak kdyby nekdo nekdy mel problem tak jen pro info ze to muze byt i takhle. Dokonce jsem to nasel na ofiko strankach intelu jak to tam borci resi a kazdej mel stejny problem.