Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zásilkovna tragédi s dodáním zásilek

Zdar,

takový tip na nepříjemnou zkušenost, která vás může lehce potkat také zvlášť teď před vánoci.

Objednal jsem si něco z Amazon.de.
Ten zboží zabalil a předal dopravci FAN courier.
Ten zboží předal dopravci Zásilkovna.

No a teď napjatě čekám, jestli bude zboží vráceno do Amazonu nebo jestli se to podaří předat jinému dopravci a balíček k vánocům mi přivezou. Uvidíme, výsledek zatím neznám.

Kde je problém?

Zásilkovna jsou hovada, se kterýma mám opakovaný problémy a nejen já, znám několik dalších lidí, kteří mají stejnou zkušenost. Zásilkovna nezná mapy Google, nezná platné adresy v ČR a neumí teda správně dodat zboží.
Napíše člověku, že zásilku pozastavili a máš jim dát vědět, kam jí mají doručit. Na to mají v emailu klikátko, to je nefunkční. Když se do 24 hodin nic nestane, tak zásilku vrátí Amazonu zpět.

Je to bez šance, jak říkám, potýkám se s tím opakovaně a už jsem takhle o zboží přišel dřív (vráceny peníze). Vůbec mě nenapadlo, že renomovaná firma jako je Amazon bude s těma debilama spolupracovat taky. Ach jo. Ale třeba když jsem aktivní, tak to dají jinému dopravci. Každý jiný umí adresy. Minule mi z Amazonu přišel balíček přes UPS a předtim přes DHL, nebyl problém.

Tak mi držte palce a náhodou neměli jste už také tento problém a jak jste ho řešili?

Jak myslíš a prozradíš, která by to podle tebe měla být?

Jinam to dávat samozřejmě nebudu, ale zajímalo by mě, jestli ty bys to dal třeba do kutilský, protože se na Amazonu mohou kupovat potřeby pro kutily nebo kam jinam. :-)

Vzhledem k tomu, že okolo počítačů si objednává přes Amazon hodně lidí, dejme tomu, že to dám na Debaty, k čemu by mi to tam bylo, kdo mi tam může říci, že se střetl s podobným problémem? Nikdo, takže rada k ničemu. S právní poradnou by to bylo ok, kdybych žádal právní řešení problému Zásilkovny, ale to nežádám už z toho důvodu, že Amazon.de nesídlí v ČR a já se Zásilkovnou žádný právní vztah nemám. Ten sem uzavřel s Amazonem, který nevede na svém webu seznam dopravců, takže jsem dopředu nemohl vědět, že mi to bude dovávat Zásilkovna, na což bych nepřistoupil a smlouvu neuzavřel.
Asi by se dal vyvolat právní spor s Amazonem, ale jak říkám, je to firma mimo ČR a je to mimo moje možnosti, takže právní radu nechci.