Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahodne generovane mac adresy

iOS aj Android maju taku moznost, vsimol som si to pri wifi, ze neposkytovat skutocnu MAC adresu, ale nejaku vygenerovanu.
Existuje nejaka moznost zistit, ze tato MAC je skutocna, tato fiktivna? Su tam nejake pravidla pri tom generovani nahodnych MAC ?

Na WiFi je uvedene naprikl.

Reject connections from locally-administered ('anonymous'/'randomized') MAC addresses

/interface/wifi/access-list/print detail
Flags: X - disabled
0 mac-address=02:00:00:00:00:00 mac-address-mask=02:00:00:00:00:00 action=reject

Este oprava, ono to asi nebude az tak pravda ako uvadza Mikrotik

How to Identify a Randomized MAC Address?
Fortunately it is easy to identify randomized MAC addresses. There is a bit which gets set in the OUI portion of a MAC address to signify a randomized / locally administered address. The quick synopsis is look at the second character in a MAC address, if it is a 2, 6, A, or E it is a randomized address. In the iOS screenshot above, we know Wi-Fi Address 92:B1:B8:42:D1:85 is a randomized address, because the second character is a 2.

A ano, pozeral som na telefone kedysi prihlasene siete, a ktore maju nahodnu MAC, a zodpoveda to niekotremu znaku z 2,6,A,E.