Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se ZTE H267A za 1499 Kč, tj. 2.5x oproti standardní ceně 4 140 Kč?

S podporou O2 jsem řešil problém, že mi kvůli bondingu nefunguje jejích připojení k Internetu https://pc.poradna.net/questions/3212460-pevny-internet-od-o2-si-nerozumi-s-fritzbox-7170-ani-nb-s-wxp a za 1.499 Kč mi byl nabídnut jejích modem/router ZTE H267A, který u O2 standardně stojí 4.140 Kč.

Tak výrazná sleva mě zarazila a zaujala, ale když jsem se blíž podíval na parametry ZTE H267A, tak jsem nepřišel na to, proč stojí tak šílené peníze v normální nabídce, ale ani čím je tak výjimečný oproti ostatním značkám, které mají za stejné anebo i menší peníze mnohem lepší parametry než ZTE H267A v zvýhodněné nabídce.

Uniká mi něco a ZTE H267A za 1.499 Kč je dobrý kup, anebo je to jenom předražený až superpředražený krám od O2?

Mě spíše láká MikroTik RB941-2nD hAP lite, jelikož za 460 Kč bez DPH jej mohu mít nový a s 26 měsíční zárukou, i4wifi mám za rohem, takže kdykoliv si jej tam mohu objednat a hned i vyzvednout. Tady jsou na MikroTik 3 (_!_) expertů a celkem mě dráždí, že MikroTik je všude tak vychvalován, takže bych se mu rád podíval na zoubek. Pokud se mi zalíbí a zvládnu jej, tak MikroTiky jsou celkem dobře škálovatelné, tudíž není problém koupit vyšší model, třeba MikroTik hAP ac2 anebo MikroTik hAP ax2 a pokračovat na něm dál.

Zajímalo by mě ale, co je na tom ZTE H267A tak famózní, že jej O2 nabízí až za 4.140 Kč a jestli těch 1.499 Kč je super koupě, která se vyskytne párkrát za život (nadneseně), anebo je to jenom průměrný modem/router, který i za tuto zvýhodněnou cenu je zbytečně předražený.