Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DevPas 1.9.2 a AMD

Mám PC W10 s Ryzen 5 a nefunguje mi Pascal DevPas, který na jiném s i5 funguje. Hlasí, že nemá SYSWIN32. Je možné, že je to tím procesorem? Díky!!!

Ano, jsou 3: libpsyswin32.aw, syswin32.ow, syswin32.pw U obou instalací jsou shodně uvedeny i s cestou v devpas.ini - jedna funguje normálně, druhá při compilaci hlásí, že chybí unit syswin32 - vadí ji totiž příkazy/odkazy na system jako uses crt; nebo clrscr; Asi tolik, hlava mi to nebere, H.

jenže já se neptal na cesty uvedené v .ini konfiguráku - podle nich to pascal hledá a na ryzenovém pc selže.
ale aspoň vidíš, kde mají ty soubory ležet na disku.

a teď zapomeň na tupý průzkumník, ve kterém uživatelé už 25 let neumí nic nastavit.
1. pořiď si jakýkoli dvoupanelový skutečný správce souborů, který dokáže zobrazovat i přípony. free třeba zde: https://www.altap.cz/cz/
2. v něm zkontroluj, že vidíš vyjmenované soubory na disku v těch místech, jak je uvádí "devpas.ini".

To víš, že jsem jako před 30 lety použil TC (tehdá Volkova) a vyhledal a sedí to jak jsem napsal. Jinde na C: nic takového nenašel - ani na jednom stroji. Ještě jsem celý funkční adresář překopíroval na druhý stroj a nic - funguje ale necompiluje. Proto se chytám i takové blbosti jako je procesor. O jádru oken a instrukcích to neznám. Naposledy jsem používal stroják se Z80. H.

Před pár dny se mi do stroje nějak vloupal 360 Total Security a brzy mě začal rozčilovat a z recenzí jsem vyčetl, že nic moc, ale zbavit se ho nešlo. Tak jsem obnovil C: z Acronis zálohy z před 3 týdny. Antivir je pryč, Dev-Pas zlobí dál. Smazal jsem Dev-Pas adresář a znovu pustil instalaci na stejnou adresu a ono to funguje - nic nenamítá. Jen mi napsal něco, že zápis do registru neprovedl, že bych musel být administrator. Taky nevím, jestli fungoval těsně před tou zálohou - dlouho jsem ho npoužíval. Každopádně díky za účast.
Ještě dotaz, zatím jsem vždy a všecko dělal a instaloval v pohodě jako správce. Nemáš odkaz, kde je to popsáno pro laiky - kdy, jak a proč to měnit na admina? H.

Jen mi napsal něco, že zápis do registru neprovedl, že bych musel být administrator.

máš zapnutý uac, bývá to default. starý sw to nezná, jinak by si vyžádal potvrzení.
instaluj znova, instalátor přes pravý myš "spustit jako admin".

se mi do stroje nějak vloupal 360 Total Security

problém je mezi klávesnicí a židlí, nemá to řešení.