Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak/čím přehrát "pohyblivá jpg" z mobilu (pixel 6a) na počítači?

Některé mobily (pixely i iphony, možná i další) vytvářejí někdy (podle svého uvážení) místo jednoduchého jpg při záznamu a následně při prohlížení fotek na mobilu jakési krátké videjko, zřejmě z několika záběrů/fotek těsně za sebou.

Věděl byste někdo,
čím tyto pohyblivé jpg přehrát na počítači?
Čím rozdělit takováto jpg na jednotlivé snímky, pokud to vůbec jde?

No jó, konverzi na gif, mám těch pohyblivých fotek mraky a mraky ještě budou (manželka/bába a vnouček)!
Chci jen aby to při prohlížení na počítači bylo totožné jak na mobilu.
Ta pohyblivá jpg jsou větší, 2x až 3x než statická jpg, a tvoří se automaticky obvykle když se na budoucí fotce něco hýbe (a dítě se dycky hýbe, když zrovna chvíli nespí).
Při prohlížení na počítači (W10 - Fotky) se zobrazí ztuhlá fotka.
Co jsou ty mobily pořád tak napřed, nechápu proč Microsoft nedodělá do aplikace Fotky prohlížení těchto mobilem vytvořených pohyblivých jpg???

To JPG není video, ale jen sekvence x jednotlivých JPG, sejmutých za sebou a slouží pro výběr nejlepšího záběru. Pixel ti je pak sice přehraje jako video, ale video to není.
Dají se exportovat do videa nebo GIF a to pak přehraješ kdekoliv (volba pod fotkou)

vytvářejí někdy (podle svého uvážení)

Je to opravdu "podle svého uvážení", nebo je to nějakým nastavením v mobilu?
Protože když se "mraky" takových snímků přenesou do PC, tak můj první krok by byl "Delete".
Možná je to u mobilu jinak, ale mi se tohle "tvořilo" ve foťáku (než jsem mu to v nastavení zatrhl).

Je to nastavením. Ten "nejlepší záběr" buď vypneš, necháš automaticky nebo vždy. Pokud automaticky, pak ho foťák použije, pokud detekuje na fotografii pohyb. Je to super když fotíš nějakou akci. Pak máš asi 2s sekvenci, kde si můžeš vybrat nejzajímavější záběr, případně ten ostrý, pokud je to třeba v noci.

Myslí toto: Prehliadač fotiek vo Windows nedokáže zobraziť pohyblivú fotku z mobilu, zobrazuje ju len ako statickú (klasickú) fotku.
Ja pár pohyblivých fotiek (iOS, Android - Samsung) mám, ale je pravda, že som ich nikdy nepozeral v počítači, takže poradiť aktuálne neviem :/

Ano, prohlížeč fotek je na prohlížení fotek. Nic jako "pohyblivá fotka" - podle mě - neexistuje, maximálně animovaný GIF nebo video (AVI, MP4, ...). Samozřejmě je možné nafotit sériově několik fotek za sebou a pak je promítnout, že to vypadá jako pohyblivá fotka, ale to je záležitost softwaru na konkrétním zařízení, jinde to fungovat nebude.

Nebo sem dejte nějakou ukázku pohyblivé fotky, rád si rozšířím obzory.

Pochop, že je to interní formát, v tomto případě aplikace camera google, kde je zaznamenaná sekvence fotek (několik fotek v jednom souboru).
Aplikace, která to pořídila - camera a galerie od stejného výrobce to umí zobrazit. Pokud si stáhneš jinou aplikaci pro galerii, tak ti to jako pohyblivou fotku nezobrazí ani na Androidu

Díky za všechny reakce.

Viděl jsem némlich totéž na iphonech (všichni maj iphone 😉 ), taky skoro všecky fotky dětí se "hýbou", asi ty dvě vteřiny. Připadá mi že to je už tak rozšířené, že by si windowsy mohly tohoto všimnout, no.

https://cs.technologyhumans.com/22409845-how-to-turn-off-motion-photo-on-android

Jak mohu sdílet pohyblivou fotku?
Nejjednodušší způsob, jak sdílet pohyblivou fotku, je nejprve ji převést na video (Fotky Google > vybrat fotku > Více > Export > Video). Jakmile to uděláte, můžete jej odeslat svým kontaktům, i když nemají zařízení Android.

https://icoola.cz/blog/seriove-snimani-na-iphone/

https://support.google.com/photos/answer/6128862?hl=cs&co=GENIE.Platform%3DAndroid