Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Licenční kód pro Windows 8.1. Lze sehnat levně?

Kamarád mi dal na přeinstalování notebook. Chce na něj ale dát výhradně Windows 8.1. Nevíte kde tento kód sehnat levně? Na aukru jsou jen desítky a jedenáctky. Osmičky nikoliv. Kamarád to chce jen na autodiagnostiku na nic jiného. Problém má pouze v tom, že ten software jede pouze ve windows 8 a na jiném systému ne. Nechce virtualní mašinu a jinde to nejde rozjet ani v modu kompatibility.Děkuji.

Wine nie je virtuálka... aspoň nekecej keď nerozumieš... wine je len prekladová vrstva API, ktorá prekladá volania systému Windows do volaní Linuxu... nič nevirtualizuje

Wine = Wine is not emulator

Wine (originally an acronym for "Wine Is Not an Emulator") is a compatibility layer capable of running Windows applications on several POSIX-compliant operating systems, such as Linux, macOS, & BSD. Instead of simulating internal Windows logic like a virtual machine or emulator, Wine translates Windows API calls into POSIX calls on-the-fly, eliminating the performance and memory penalties of other methods and allowing you to cleanly integrate Windows applications into your desktop.

Napríklad niektoré staršie hry, čo bežali len na Win xp/7/8, vo Win 10/11 nejdú, ale v Linuxe skrz Wine v pohode fungujú.